۱۵۸۸ تن کلزا در مازندران خرید تضمینی شد

ساری - سرپرست غله و خدمات بازرگانی مازندران از خرید هزار و ۵۸۸ تن کلزا به ارزش بیش از ۶۹ میلیارد ریال از کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از غله مازندران، بهرام نجفی اظهار داشت: با گذشت ۱۰ روز از آغاز فصل خرید دانه روغنی کلزا در مازندران بیش از هزار و ۵۸۸ تن کلزا به ارزش ۶۹ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران شد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اظهار داشت: کشاورزانی که کلزای خود را تحویل مراکز خرید دادند با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن آوری نوین خرید تضمینی در صف انتظار پرداخت قرار گرفتند و تاکنون ۱۲ میلیارد و ۱۰۳ میلیون ریال از مطالبات این کشاورزان به حساب آنها واریز شد.

وی به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت : این میزان خرید توسط ۱۱ مرکز از ۱۹ مرکز راه اندازی شده برای انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: با تمهیدات اتخاذ شده ۱۹ مرکز خرید در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، تجهیز شده اند تا عملیات خرید تضمینی کلزا از کشاورزان مازندرانی در این مراکز صورت پذیرد.

بهرام نجفی به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است و در مراکز خرید تضمینی اداره کل غله، دانه کلزا تا ۱۰ درصد ناخالصی و ۲۰ درصد رطوبت قابل خریداری است.

نجفی افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 10 درصد و افت ناخالص بالای 2 درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد، اظهار داشت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

بهرام نجفی تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
کد خبر: ۲۰٬۴۴۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =