۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
کارسازی ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع در محلات هدف بازآفرینی شهری
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران مطرح کرد

کارسازی ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع در محلات هدف بازآفرینی شهری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: این شرکت با اهرم کردن ۱۲۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود موفق شد حدود ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع دولت و سیستم بانکی در محلات هدف بازآفرینی کارسازی کند.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آئینی در دیدار با جمعی از کارمندان این شرکت با اشاره به عملکردهای شرکت عنوان کرد: در سال مالی گذشته بیش از ۲۵۵ پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده و در مجموع ۵۷۵ پروژه نیز به لحاظ مالی تسویه حساب شده است. همچنین ۶۶۰ پروژه دیگر نیزدر دستور کار سال مالی جاری برای تسویه حساب و تکمیل قرار دارند؛ بالغ بر ۲۳۰ پروژه نیز باید تکمیل شود.

وی اضافه کرد: با وجود ۱۲۵۴ پروژه و تعداد زیاد پیمانکاران صورت‌های مالی شرکت بدون هیچ بند بازرسی تصویب شد که این امر نشان دهنده یک مجموعه منضبط، بالنده و منسجم و همکاری، همراهی و تلاش زیاد ادارات کل راه و شهرسازی در استان‌ها است.

آئینی ادامه داد: در سال جاری ۶ هزار میلیارد ریال برای آسفالت و بهسازی معابر، ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای پروژه طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای، ۲۵ هزار میلیارد ریال وجوه اداره شده از محل اعتبارات اشتغالزایی تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شده است،به همین میزان از منابع داخلی بانک مسکن در قالب قرارداد وجوه تودیعی و تسهیلات خودمالکی نهضت ملی در بافت‌های فرسوده و قریب به ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیصی شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های دولتی در برنامه اقدام مشترک محلات هدف بازآفرینی شهری است که توسط دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به این که تاکنون آسفالت ۱۲۱۰ کیلومتر از معابر در ۳۷۵ شهر با اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال (معادل ۶۴ هزار تن قیر) کارسازی شده است،تصریح کرد: معابر سکونتگاه‌های حاشیه‌ای شهری مانند ساوه قبلا آسفالت نداشت اما با راه اندازی نهضت بهسازی معابر محلات هدف اکنون شاهدیم که ۹۰ کیلومتر از معابر این محلات آسفالت شده و ۵۰ کیلومتر دیگر باقی است تا تمام معابر سکونتگاه‌های ساوه آسفالت شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری برگزاری رویداد «سفیران نوسازی بم، برای ایران قوی» خاطر نشان کرد: اکنون دوباره در آستانه یک اقدام بزرگ قرار داریم و طرح ابتکاری جدیدی به زودی کلید می‌خورد که نیازمند تلاش و همکاری همه دست اندرکاران است.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه این طرح نیاز به بسیج چند هزار نفری دارد، توضیح داد: برای این امر باید در هر محله یک نفر رابط بین مالکان و گروه‌های جهادی تخصصی نوسازی بافت‌های فرسوده وجود داشته باشد، علاوه بر این نیاز به تعیین محلات معین داریم و از ظرفیت گروه‌های ۴ تا ۵ نفره در پایگاه‌های بسیج محلات که در حوزه‌های اجتماعی، فنی، حقوقی و ملکی تخصص داشته باشند به عنوان حلقه‌های رابط برای آگاه کردن مردم و تشریح اهمیت نوسازی و بهسازی واحدهای فرسوده استفاده خواهیم کرد.

آیینی نوسازی جهادی بافت‌های فرسوده را از مهم‌ترین اهداف شرکت بازآفرینی شهر ایران برشمرد و گفت: برای این منظور از قبل قرارگاه جهادی نوسازی در شرکت راه اندازی شده است و از همه همکاران می‌خواهم تا نقشی را برای خود در قالب این قرارگاه جهادی توصیف کنند تا با همکاری یکدیگر گامی مهم در جهت نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده برداریم.طبق گفته‌های وزیر راه و شهرسازی نوسازی و ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده باید تبدیل به یک جریان اجتماعی شود و هدف این است که جهاد نوسازی را اجرایی کنیم.

کد خبر: ۲۰۲٬۸۳۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha