۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد خبر: . ۲۰٬۰۵۲
گزارش مجلس درباره تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی

حسینی شاهرودی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش این کمیسیون درباره تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی را قرائت کرد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدحسن حسینی شاهرودی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی را قرائت کرد.

قانون هدفمند کردن یارانه ها در مورخ ۱۵/۱۰/۱۳۸۸ به تصویب رسید و در تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۸۸ نیز شورای محترم نگهبان آن را تأیید کرد. پس از آن هیئت دولت مقررات متعددی را برای اجرای قانون به تصویب رسانده و در همین راستا به جمع‌آوری اطلاعات خانوارها، صنایع و کشاورزی اقدام کرده و با تأسیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها از دی ماه سال ۱۳۸۹ آن را به اجرا گذاشته است.

 اجرای این قانون از دی ماه ۱۳۸۹ تا پایان سال ۱۳۹۶ سوالات و ابهاماتی را هم برای مردم و هم برای مسئولین و به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بر داشته است. این امر موجب شد تا نمایندگان در نشست علنی (سه شنبه، ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که توسط ۱۵ نفر از نمایندگان درخواست شده و در کمیسیون اقتصادی بررسی‌های اولیه آن انجام شده بود، با ۱۴۲ رأی موافق، ۳۵ رای مخالف و ۶ رأی ممتنع از ۲۳۵ نماینده حاضر در صحن مجلس، موافقت کنند. محورهای تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به شرح زیر هستند:

 ١- بررسی علل افزایش بی رویه قیمت حامل های انرژی

۲- بررسی عملکرد و چگونگی هزینه کرد منابع

۳- بررسی علل عدم اجرای کامل قانون هدفمند کردن یارانه ها

۴- بررسی (پرداخت‌های صورت گرفته به) اجزای حمایتی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مانند مسکن و ...

۵- بررسی نحوه و مقدار پرداخت سهم تولید از منابع.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد خبر: ۲۰٬۰۵۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =