۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کد خبر: . ۱۸٬۲۱۷
خط اعتباری مجزایی در شبکه بانکی برای جهش تولید در نظر گرفته شود

جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر ضرورت تحقق شعار سال با حمایت های شبکه بانکی تاکید کرد و پیشنهاد داد تا خط اعتباری مجزایی در شبکه بانکی برای جهش تولید در نظر گرفته شود.

به گزارش بازار به نقل از پژوهشکده پولی وبانکی، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال، گفت: نگاه به تولید باید تغییر یابد تا رونق یا جهش آن را شاهد باشیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیوه برخورد با تولید کننده صحیح نیست، افزود: متاسفانه برخوردهای تنبیهی با بخش تولید چه در حوزه تسهیلات دهی چه در سایر حوزه ها به مثابه عقب گرد در این بخش است.

وی با تاکید بر اینکه اثرات اقدامات تولید کننده باید در جامعه احصا شود، تصریح کرد: توجه به همین اثرات مثبت ضرورت حمایت های دنباله دار از بخش تولید را توجیه می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته در کمک به جهش تولید بنگاه های زود بازده لازم است، گفت: یکی از اقداماتی که شبکه بانکی باید انجام دهد این است که برای حوزه کارآفرینی و تولید خط اعتباری مجزایی در نظر بگیرد که این با کمک دولت ممکن است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: بانک ها برای در نظر گرفتن خط اعتباری برای بخش تولید باید نگاه بنگاه داری را کنار گذاشته و صرفا با رسالت بانکی به موضوع بنگرد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان اینکه همه زنجیره دخیل در تولید باید با حمایت های دولتی به یکدیگر نزدیک شوند، تصریح کرد: همکاری همه جانبه تیم اقتصادی دولت به ویژه بانک ها برای تحقق شعار سال لازم است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی بانک ها اعتقادی برای حمایت از بخش تولید ندارند، گفت: شاید تجدیدنظری در دستورالعمل های تعریف شده بانک ها لازم است با هدف توجه بیشتر به بخش تولید صورت بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید مجموعه ای مستقل در حوزه کمک به تولید در شبکه بانکی ایجاد شود.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کد خبر: ۱۸٬۲۱۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =