۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
کد خبر: . ۱۸۱٬۳۲۱
۸۳ میلیارد تومان برای ساخت راه‌های روستایی در زنجان اعتبار تخصیص یافت

زنجان- قزوینیان، مدیرکل راهداری زنجان گفت:برای ساخت راه‌های روستایی در استان طی سال گذشته اعتبار خوبی داشتیم و اعتبار مصوب ۱۷۰ میلیارد تومان بود که ۸۳ میلیارد تومان معادل ۴۹ درصد تخصیص یافت. 

جعفر قزوینیان در گفتگو با خبرنگار بازار گفت: قیمت آسفالت راه‌های روستایی متفاوت اسـت و به طور متوسط برای آسفالت هر کیلومتر راه روستایی حدود ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و برای آسفالت راه‌های روستایی کوهستانی این رقم زیاد می باشد.

وی با بیان اینکه برای ساخت راه‌های روستایی در سال گذشته اعتبار خوبی داشتیم، ابراز داشت: اعتبار مصوب ۱۷۰ میلیارد تومان بود که ۸۳ میلیارد تومان معادل ۴۹ درصد تخصیص یافت.

مدیرکل راهداری زنجان گفت: ۴۳ پروژه برای ساخت راه‌های روستایی در استان انتخاب و متناسب با تخصیص اعتبار پیمان سچاری شده و برای سالجاری ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت راه‌های روستایی داریم.

قزوینیان به مساحت راه‌های روستایی در زنجان اشاره کرد و گفت: چهار هزار و ۴۴۲ کیلومتر راه روستایی در استان وجود دارد که از این میزان سه هزار و ۱۲۳ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و در حال حاضر ۳۸۸ کیلومتر راه روستایی با وضعیت شنی در استان وجود دارد و ۵۱۰ کیلومتر هم راه روستایی در وضعیت دسترسی وجود دارد.

وی افزود: ۹۷ درصد خانوارهای روستایی زنجان از راه روستایی آسفالت شده استفاده می کنند.

مدیرکل راهداری زنجان از وجود ۸۹۱ روستا در استان خبر داد و تاکید کرد: برنامه دولت در آسفالت راه‌های روستایی برای روستاهای با جمعیت ۲۰ خانوار است و در این میان ۶۳ روستا که راه آسفالته ندارند متناسب با اعتبارات آسفالت می شوند.

۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
کد خبر: ۱۸۱٬۳۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =