۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
کد خبر: . ۱۸۰٬۹۴۵
انتقال ۳۸۰۰ پرونده مالیاتی به محل اصلی فعالیت شرکت‌ها

مدیرکل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از انتقال بیش از ۳۸۰۰ پرونده مالیاتی واحدهای تولیدی یا خدماتی به محل فعالیت اصلی شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از سازمان مالیاتی، محمد جهانی کیا اظهار داشت: در راستای سیاست‌های تحول‌آفرینی نظام مالیاتی و رویکرد کمک به تقویت بنیه‌های اقتصادی مناطق مختلف و در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های مالیاتی و همچنین جزء (۲) بند (د) تبصره ۶ قانون بودجه سنوات ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، سازمان امور مالیاتی اقدام به انتقال پرونده‌های واحدهای تولیدی و خدماتی باشخصیت حقیقی یا حقوقی دارای یک محل فعالیت به محل استقرار واحد تولیدی یا خدماتی آن‌ها نموده که در نتیجه آن، مالیات و عوارض بر ارزش‌افزوده واحدهای تولیدی و خدماتی نسبت به سهم هر استان از جمعیت کشور به‌حساب خزانه استان ذی‌ربط واریز می‌شود.

وی ضمن اشاره به رویکردهای حمایتی نظام مالیاتی از تولید و اشتغال آفرینی افزود: در اجرای این بند از قانون بودجه و همچنین به‌منظور رعایت مقررات ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم، فهرست شرکت‌های مشمول، توسط ادارات کل ذی‌ربط شناسایی و جهت انجام هماهنگی‌های لازم به سازمان اعلام شد که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۳۱۵ پرونده مالیاتی به ادارات مورد درخواست منتقل گردید.

جهانی کیا در خصوص ارقام مالیات این دسته از شرکت‌ها که پرونده آن‌ها به استان محل فعالیت شرکت انتقال‌یافته است، گفت: در سال ۱۴۰۰ برای پرونده‌های مذکور در مجموع رقمی معادل ۶۰ هزار و ۵۳۶ میلیارد ریال در قالب مالیات و عوارض ارزش‌افزوده تعیین گردیده است.

وی افزود: در راستای اجرای این تکلیف قانونی، در سه‌ماهه اول ۱۴۰۱ نیز هزار و ۵۰۲ پرونده به استان‌های محل استقرار واحدهای تولیدی و خدماتی انتقال‌یافته و در مجموع برای پرونده‌های مذکور رقمی معادل ۱۵ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال در قالب مالیات و عوارض ارزش‌افزوده تعیین شده است.

مدیرکل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ تعداد ۳۸۱۷ پرونده به محل فعالیت اصلی شرکت‌ها منتقل شده است.

۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
کد خبر: ۱۸۰٬۹۴۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =