۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
کد خبر: . ۱۷۸٬۹۳۴
بازارچه‌های مرزی موجب رونق معیشت مرزنشینان می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر جمهوری ترکیه تاکید کرد: بازارچه های مرزی موجب رونق معیشت مرزنشینان می شود و باید تلاش کنیم بازارچه‌های مرزی رونق یابند.

به گزارش بازار، دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در تهران با شهباز حسن پور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حسن پور در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت ارتقاء روابط دو کشور به ویژه در سطوح اقتصادی و تجاری گفت: گسترش مناسبات پارلمانی میان دو کشور، نقش مهمی در تقویت همه جانبه روابط دارد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بستر تقویت و توسعه همکاریهای اقتصادی میان دو کشور فراهم است، خاطر نشان کرد: روابط تهران و آنکارا از لحاظ سیاسی - اقتصادی همواره رو به توسعه بوده که این مهم در شرایط تحریمی نیز ادامه داشته است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بازارچه های مرزی می تواند منجر به امنیت و بهبود معیشت مرزنشینان گردد، افزود: باید تلاش کنیم بازارچه های مرزی رونق یابند و نسبت به گشایش بازارچه ها و گذرگاههای مرزی جدید نیز، توافقات لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی، ضمن برشمردن ظرفیت های بالای استان کرمان در حوزه منابع غنی زیرزمینی و تولیدات کشاورزی از جمله تسهیل صادرات محصولات استان به ترکیه، افزود: با افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری فی مابین، می توان از این ظرفیت ها بهرهمند شد.

دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در تهران نیز در این دیدار به بیان ظرفیت های کشورش در حوزه های زیربنایی و زیرساختهای شهری گفت: ترکیه آمادگی سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه های زیرساختی در ایران را دارد.

وی در این راستا با ابراز علاقه مندی به گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوجانبه افزود: ترکیه از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصادی استقبال می نماید.

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
کد خبر: ۱۷۸٬۹۳۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =