۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
کد خبر: . ۱۷۸٬۶۶۷
اخبار خوش تحول در حوزه حمل و نقل در راه است| هزینه ۲۰ میلیارد دلاری در حوزه ریلی و بندری

قاسمی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه به مرحله ای رسیده ایم که در حوزه ریلی و بندری تا ۲۰ میلیارد دلار هزینه می کنیم گفت: به زودی شاهد تحول بزرگی در بخش دریا، ریل و همین طور هوایی خواهیم بود.

بازار؛ گروه راه و مسکن: رستم قاسمی در مراسم روز جهانی دریانوردی که در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد با بیان اینکه باید از تمام افرادی که در بخش دریا اعم از شیلات، نفتکش، مهندسان دریایی و کشتیرانی تشکر ویژه کنم گفت: بعد از حدود یکسال تلاش در وزارت راه و شهرسازی امروز به مرحله ای رسیدیم که بتوانیم در بخش تحول حوزه ریلی و بندری تا ۲۰ میلیارد دلار هزینه کنیم.

وی ادامه داد: خبر خوش اینکه این ظرفیت در اختیار ما قرار گرفته و به زودی شاهد تحول بزرگی در بخش دریا، ریل و همین طور هوایی هستیم.

کریدورهای جاده ای و ریلی به بنادر به طور کامل متصل نیست، در حالیکه ایران می تواند مهم ترین نقش ترانزیتی را داشته باشد
 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش دریایی کشور مظلوم واقع شده و نتوانستیم از ظرفیت دریا که می توانست پایه اقتصاد کشور باشد، استفاده کنیم اظهار داشت: کریدورهای جاده ای و ریلی به بنادر به طور کامل متصل نیست، در حالیکه ایران می تواند مهم ترین نقش ترانزیتی را داشته باشد.
قاسمی با اشاره به اینکه از «حبیب الله سیاری» مرد بزرگ دریایی ایران که تلاشهای زیادی در جزایر جنوبی خلیج فارس داشته اند و امشب در برنامه حضور دارند قدردانی می کنم ادامه داد: امروز امنیت دریا در ایران برقرار است، اما باید بتوانیم از موقعیت ژئوپلتیکی ایران استفاده کنیم. چرا که ۲۰۰ میلیون تن بار در منطقه وجود دارد و می تواند از کریدور ایران جا به جا شود.

هر ۱۰ روز یکبار بار کود از روسیه به هند ارسال می شود که می تواند از مسیر ایران باشد. تکمیل ظرفیت کریدورها و افزایش ترانزیت کشور بعد از نفت می تواند درآمد بسیار خوبی برای کشور داشته باشد

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: هر ۱۰ روز یکبار بار کود از روسیه به هند ارسال می شود که می تواند از مسیر ایران باشد. تکمیل ظرفیت کریدورها و افزایش ترانزیت کشور بعد از نفت می تواند درآمد بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
کد خبر: ۱۷۸٬۶۶۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =