۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
کد خبر: . ۱۷۶٬۵۹۶
امتیاز نهضت ملی مسکن قابل فروش و انتقال نیست

زنجان-مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش و انتقال نیست، گفت: واحدهای مسکونی به شخص ثبت‌نام کننده در این طرح واگذار می‌شود.

به گزارش بازار به نقل از راه و شهرسازی زنجان، مسعود بیات منش، با بیان اینکه به ازای هر واحد مسکونی برای ۱.۵ نفر به صورت مستقیم و دو نفر هم به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود، گفت: مقوله رونق اشتغال در بخش مسکن در استان قابل مشاهده بوده به طوری که در حوزه کارگران ساختمانی در این استان با کمبود نیروی کار مواجهیم.

وی به اشتغال ایجاد شده در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و متذکر شد: در استان برای حدود ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه پیمانکاران در پروژه‌های نهضت ملی مسکن، از ظرفیت کارگران ساختمانی استان‌های همجوار استفاده می‌کنند، ابراز داشت: با توجه به حجم بالای ساخت و سازها در حوزه نهضت ملی مسکن با کمبود شدید کارگر ساختمانی در استان مواجه هستیم.

بیات منش با تاکید بر اینکه اشتغال در بخش مسکن اشباع شده است، افزود: کمبود کارگر ساختمانی باعث شده تا دستمزد کارگران به شدت افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه با کمبود شدید کارگر ساختمانی در شهر آببر شهرستان طارم مواجه هستیم، گفت: ابعاد این موضوع آنگونه است که در حال حاضر اکیپ آرماتور بند در شهر آببر وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، از برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه برای صدور کارت‌های مهارتی برای سرناظرین کارگران ساختمانی در استان زنجان خبر داد و گفت: اداره کل فنی و حرفه‌ای فعالیت‌های خوبی تاکنون در حوزه تربیت و آموزش نیروی انسانی بخش ساختمانی انجام داده است و مهارت‌های لازم را ارائه می‌دهد.

بیات منش با بیان اینکه در صنعت ساختمان سازی باید تمام عوامل کار، کارت مهارت داشته باشند، گفت: در این میان فنی و حرفه‌ای با صدور کارت‌های مهارتی برای سرناظرین، ارزیابی مهارت و حرفه‌ای بودن کارگران را به آنها سپرده که این مهم باعث می‌شود تا مهارت کارگران افزایش یافته و تربیت نیروی انسانی اتفاق بیفتد.

امتیاز نهضت ملی مسکن قابل واگذاری نیست

بیات منش به افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده و امتیاز خود را در بنگاه به صورت قولنامه ای واگذار کردند اشاره کرد و افزود: واحد مسکونی به شخص ثبت‌نام کننده در این طرح واگذار می‌شود و تا حداقل ۵ سال قابل واگذاری نیست.

وی تاکید کرد: واحدهای مسکونی مساکن مهر در عرصه دولت بوده و واگذار می‌شود ولی در پروژه‌های نهضت ملی مسکن ما اجازه واگذاری واحدهای مسکونی را نمی‌دهیم و ما نفر اول (صاحب امتیاز) را می‌شناسیم.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
کد خبر: ۱۷۶٬۵۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =