۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
پیش‌بینی بارش ۴۵ میلی‌متری برای حوضه آبریز خزر

پیش‌بینی بارش ۴۵ میلی‌متری برای حوضه آبریز خزر

موسسه تحقیقات آب برای هفته جاری، وقوع بارش ۴۵ میلی‌متری در حوضه آبریز دریای خزر را پیش‌بینی کرد.

به گزارش بازار، هفته جاری، عمدتاً در سواحل دریای خزر بارش پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده؛ وقوع بارش‌ها در سواحل دریای خزر تا شمال غرب کشور مورد انتظار است.

حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۴۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۴ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۱۸ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری است. پس از آن حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۱۳ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه می‌کند.

در هفته جاری حوضه‌های آبریز قره قوم بیشینه بارش ۵ میلی‌متری بدون متوسط محدوده دارد. حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش یک میلی‌متری بدون متوسط محدوده دارد. در هفته جاری حوضه آبریز مرزی شرق تنها حوضه بدون بارش کشور است.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه ۲ کشور ۸ حوضه آبریز بدون بارش هستند.

در هفته منتهی به اول مهر حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور روند بارش‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد به‌طوری‌که در ۳ حوضه آبریز بارش خواهیم داشت و سه حوضه هم بدون بارش خواهند بود.

بر این اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به اول مهر بیشینه بارش ۳۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

در هفته منتهی به اول مهر حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش ۱۴ میلی‌متر و متوسط محدوده یک میلی‌متری را تجربه خواهد کرد. حوضه آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به اول مهر بیشینه بارش یک میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری خواهد داشت. در هفته منتهی به اول مهر حوضه‌های قره قوم، مرزی شرق و خلیج‌فارس و دریای عمان بدون بارش هستند.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ نیز ۲۰ حوضه قطره‌ای، باران نخواهند داشت.

کد خبر: ۱۷۴٬۶۷۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha