۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
کد خبر: . ۱۷۲٬۱۱۸
فرصت ثبت بیمه تامین اجتماعی دستیاران پزشکی و دکتری تمدید شد

فرصت ثبت بیمه تامین اجتماعی برای دستیاران پزشکی و دکتری علوم پزشکی که مطابق مفاد دستورالعمل ابلاغی تیرماه سال ۱۴۰۱ به پایان رسیده بود، تا پایان سال تمدید شد.

به گزارش بازار، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در راستای انجام مأموریت‌های حمایتی و اجرای تفاهم نامه با سازمان بیمه تأمین اجتماعی جهت اعطای تسهیلات بیمه با منظور شدن سوابق کاری و بیمه درمانی به دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی اقدام کرده است.

ثبت نام دانشجویان برای بیمه تامین اجتماعی مطابق مفاد دستورالعمل ابلاغی تیرماه سال ۱۴۰۱ به پایان رسید، اما با توجه به درخواست دانشگاه‌ها و دانشجویان این فرصت تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید شد و دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی علوم پزشکی که تاکنون برای بیمه تامین اجتماعی اقدام نکرده اند، فرصت دارند نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

موضوع بیمه تأمین اجتماعی دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) یکی از مهمترین تسهیلات مورد درخواست دانشجویان علوم پزشکی است.

براساس این گزارش، برای بیمه تأمین اجتماعی، صندوق رفاه هزینه‌های بیمه را واریز می‌کند و دانشجویان پس از فراغت از تحصیل این هزینه‌های بیمه‌ای را به صورت قرض الحسنه و بلندمدت به صندوق رفاه دانشجویان باز می‌گردانند.

در بیمه تأمین اجتماعی که برای این گروه از دانشجویان در نظر گرفته شده، هم بیمه درمانی و هم سوابق بیمه‌ای مدنظر است. به این ترتیب دانشجویان در صورت ثبت درخواست، تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و هم می‌توانند از بیمه درمانی آن استفاده کنند و هم مدت فعالیت آن‌ها به عنوان دستیار و دانشجوی دکتری به عنوان سوابق بیمه‌ای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس دستورالعمل اعطای تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی به دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی، تخصص و فوق تخصص بالینی، این ثبت نام به استناد تفاهم نامه با سازمان بیمه تأمین اجتماعی در خصوص گسترش پوشش بیمه‌ای به دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد.

گفتنی است، پس از بررسی و تأیید اسناد توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، پیامک اطلاع رسانی از طریق صندوق رفاه برای دانشجویان متقاضی ارسال تا نسبت به ثبت نام در سامانه غیرحضوری تأمین اجتماعی انعقاد قرارداد به صورت انفرادی اقدام کنند.

۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
کد خبر: ۱۷۲٬۱۱۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =