۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
کد خبر: . ۱۶۸٬۹۶۸
کشف اخذ رشوه ۴۵ هزار دلاری مأمور متخلف مالیاتی

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی ضمن اشاره به عزم جدی نظام مالیاتی برای برخورد با مفاسد اداری، از دریافت رشوه ۴۵ هزار دلاری توسط رئیس گروه مالیاتی و کارشناس ارشد شاغل امور مالیاتی خبر داد.

به گزارش بازار، سید محسن خوانساریان، دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه فساد اداری خط قرمز نظام مالیاتی است، از دریافت رشوه ۴۵۰۰۰ دلاری توسط رئیس گروه و کارشناس ارشد مالیاتی خبر داد.

خوانساریان تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم و مبارزه با مفاسد اداری از برنامه‌های مهم نظام مالیاتی است و سازمان امور مالیاتی کشور از تمام توان و ظرفیت خود برای ارتقای سلامت نظام اداری بهره می‌برد.

وی با اشاره به اینکه برخورد با مصادیق جرم و فساد اداری، جریانی مستمر در سازمان امور مالیاتی کشور است که با جدیت دنبال شده و بهنگام اطلاع رسانی عمومی می‌شود، اظهار داشت: با اطلاع قبلی دادستانی انتظامی مالیاتی و حضور مامورین دادستانی در محل تخلف، ۴۵ هزار دلار ازاین دو نفر بعنوان رشوه کشف شد.

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص جزئیات کشف و شناسایی تخلف یاد شده گفت: حسب اشراف اطلاعاتی دفتر این دادستانی مستقر در امور مالیاتی یکی از ادارات کل مشخص گردید رئیس گروه شاغل در این اداره کل، قصد اخذ وجه من غیر حق از مودی مالیاتی را دارد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده محل قرار بین مودی و مامورین مالیاتی مذکور که به همراه حسابرس ارشد مالیاتی خود در محل فعالیت مودی حضور یافته بود، مشخص و با حضور نامحسوس در محل مبادله مبلغ ۴۵۰۰۰ دلار، بعنوان رشوه کشف گردید. این دو مامور مالیاتی توسط افسر اداره آگاهی که با هماهنگی دادستانی انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی و با دستور قضایی در محل حضور یافته بود، بازداشت شدند.

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد رئیس گروه مالیاتی بازداشت شده از مودیان مالیاتی دیگری نیز رشوه دریافت نموده و ابعاد تخلف این مامور مالیاتی در دست بررسی است.

وی عنوان داشت: پرونده این مامورین مالیاتی مذکور جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ذیربط ارسال شد.

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
کد خبر: ۱۶۸٬۹۶۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =