۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
کد خبر: . ۱۶۶٬۰۳۳
مشارکت تشکل ها در توسعه پایدار اکوسیستم‌های مرتعی

سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: توسعه پایدار اکوسیستم‌های مرتعی نیازمند مشارکت تشکل‌ها به ویژه تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران است.

به گزارش بازار، عباسعلی نوبخت در نخستین نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر مشارکتی با مدیران و نمایندگان اتحادیه‌های منابع طبیعی، تعاونی‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران، با اشاره به این که اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران، منافع مردم به ویژه جوامع محلی و بهره‌برداران عرصه منابع ‌طبیعی را در نظر می‌گیرند، تأکید کرد: این تشکل‌ها می‌توانند به عنوان بازوی توانمند سازمان در حفاظت و احیای عرصه‌های منابع ‌طبیعی نقش‌آفرینی کنند.

وی با تأکید بر لزوم آسیب‌شناسی و بررسی نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهدیدهای اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی در سطح استان‌ها خواستار ایجاد کارگروه مشترک با حضور نمایندگان دفاتر فنی سازمان و اتحادیه ملی و انجمن صنفی مرتعداران برای تقویت این تشکل‌ها شد.

نوبخت همچنین برنامه‌ریزی مشارکتی، هم‌اندیشی و تبادل نظر برای شناسایی و بازکردن گره‌های موجود در مدیریت عرصه‌های منابع طبیعی کشور را ضروری دانست و گفت: زمینه‌سازی برای مشارکت تشکل‌ها از جمله موارد مهمی است که می‌تواند به منابع طبیعی در رسیدن به اهداف کمک کند.

مطالعه و بررسی تشکیل صندوق عمران مراتع در راستای مدیریت پایدار مراتع با تاکید بر توانمندسازی مرتعداران و مستندسازی و فرهنگ‌سازی الگوهای موفق از دیگر مواردی بود که در این نشست توسط سرپرست سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور به آن اشاره شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست نمایندگان اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و انجمن‌های صنفی مرتعداران نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر خود را به سرپرست سازمان منابع طبیعی ارائه کردند.

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۱۶۶٬۰۳۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =