۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
کد خبر: . ۱۶٬۱۲۲
تعداد کارتخوان‌های فاقد تراکنش به ۱.۷ میلیون دستگاه رسید

بر اساس جدیدترین گزارش از تعداد کارتخوان‌های تراکنش‌دار، تعداد کارتخوان‌های دارای تراکنش در اسفند ماه ۹۸ به ۶ میلیون و ۵۵۶ هزار و تعداد پایانه‌های فاقد تراکنش به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، جدیدترین گزارش منتشره از سوی اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص آمارهای عملکردی شبکه پرداخت الکترونیک (شاپرک) در اسفند ماه ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که ۶ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۷۸۲ دستگاه کارتخوان دارای تراکنش (دارای حداقل یک تراکنش در بازده زمانی سه ماهه) در سراسر کشور فعال بوده و وجود دارد، این در حالی است که در اسفند ماه ۹۸ بالغ بر ۸ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۲۴۹ پایانه فروش به صورت فعال سیستمی اعلام شده که به معنای ثبت این تعداد دستگاه کارتخوان در پایگاه داده پذیرندگان و آماده بودن دستگاه برای انجام تراکنش است؛ مقایسه این آمار نشان می‌دهد که در ماه پایانی سال ۱۳۹۸، تعداد یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۵۱۲ دستگاه کارتخوان فاقد تراکنش بوده و در سه ماه زمستان سال گذشته هیچ تراکنشی از آنها به ثبت نرسیده که آمار قابل توجهی به شمار می‌رود که ضروری است تا با بهره‌گیری از ظرفیت موجود و مدیریت صحیح در شرکت‌های پرداخت الکترونیک دستگاه‌های بدون تراکنش و کم تراکنش به نحوی مدیریت شوند تا در شبکه پرداخت بازدهی بهتری داشته باشند و از آن‌ها در نقاط مناسب استفاده شود.

استان تهران دارای بیشترین تعداد کارتخوان تراکنش‌دار

بررسی جزییات آمار فوق حاکی از آن است که استان تهران با یک میلیون و ۲۷۲ هزار و ۶۴۲ دستگاه کارتخوان دارای بیشترین دستگاه دارای تراکنش در میان تمامی استان‌های کشور است؛ همچنین در ادامه استان‌های  خراسان رضوی با ۵۰۱ هزار کارتخوان و اصفهان با ۴۶۸ هزار پایانه فروش در جایگاه دوم و سوم بیشترین تعداد دستگاه پایانه فروش تراکنش‌دار در سراسر کشور قرار دارند.

شایان ذکر است، آمار استانی فوق نشان می‌دهد که استان کهگیلویه و بویراحمد کمترین تعداد پایانه فروشگاهی دارای تراکنش در اسفند ۹۸ را داشته است.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
کد خبر: ۱۶٬۱۲۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =