۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
کد خبر: . ۱۵۱٬۴۳۷
 تاثیر طرح ملی مسکن بر اجاره بها تا ۲ سال آینده مشهود خواهد بود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از تدارک مناسب دولت برای ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن گفت و بیان کرد: پیشرفت فیزیکی بسیار خوب خانه های طرح نهضت ملی مسکن در بعضی از استان ها قابل مشاهده است.

به گزارش بازار، اسماعیل حسین زهی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به قانون مجلس برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در سال و چهار میلیون مسکن در چهار سال توسط دولت گفت: سامانه ای برای این منظور بارگذاری شد که نزدیک به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در آن ثبت نام کردند. بخشی از این افراد بعد از پالایش حذف شدند.

وی از تدارک مناسب دولت برای ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن گفت و بیان کرد: افرادی که در شهرهای کوچک سه سال بیشتر و در شهرهای بزرگ بیشتر از پنج سال سابقه سکونت داشته باشند می توانستند در آن شهر اقدام به ثبت نام مسکن کنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره بسترسازی برای ساخت نهضت ملی مسکن اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی باید زمین هایی که ارزش افزوده مناسبی دارند را به فروش برساند تا در شهرستان هایی که زمین وجود ندارد، خریداری کنند و به تعداد متقاضیان خانه ساخته شود.

وی از پیش بینی تامین زمین برای ساخت دو میلیون واحد مسکن گفت و عنوان کرد: برخی بسترها برای ساخت مسکن در دولت قبل انجام شده بود که برای استفاده به عنوان نهضت تولید مسکن در دولت فعلی به کار خواهد بود.

حسین زهی از پیشرفت فیزیکی بسیار خوب خانه های طرح نهضت ملی مسکن در بعضی از استان ها خبر داد و اظهار کرد: پیش بینی کرده ایم شهرهایی که شهرک جدید ندارند، زمین های آن ها به شهر الحاق شود تا شهرداری بتواند به آن ها خدمات دهد. در این مسیر پیش بینی همه امور از جمله مباحث زیربنایی و روبنایی شده و در قانون بودجه نیز لحاظ شده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از نظارت عالیه مجلس در طرح نهضت ملی مسکن گفت و بیان کرد: بازرسی ها و بررسی ها به صورت مداوم از سوی مجلس در طرح نهضت ملی مسکن انجام می شود و امید می رود دولت نیز به تعهدات خود به طور کامل عمل کند.

وی با اشاره به نگرانی ها درباره اجاره بهای مسکن عنوان کرد: ساخت و عرضه مسکن های طرح ملی شاید دو سال زمان ببرد و بعد از آن می توان اثر این ساخت و سازها را بر قیمت مسکن مشاهده کرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
کد خبر: ۱۵۱٬۴۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =