۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
کد خبر: . ۱۳۴٬۹۸۲
کلنگ‌زنی‌های بی‌ثمر!

اردبیل- «لازمه و مقدمه هر طرح و پروژه ای قبل از اجرا، تحقیق و ارزیابی نقاط ضعف و قوت آن طرح و پروژه است» این بخشی از یادداشت سلیمان علیزاده فعال اجتماعی بوده که در بازار به رشته تحریر درآمده است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

سلیمان علیزاده؛ بازار: توسعه و پیشرفت هر منطقه ای، خواسته و مطالبه ی همه مردم است و هیچ کس مخالف با عمران و آبادانی و رشد و توسعه اقتصادی نیست.

اما، لازمه و مقدمه ی هر طرح و پروژه ای قبل از اجرا؛ تحقیق و مطالعات تخصصی و ارزیابی نقاط ضعف و قوت، بویژه نیازمند تامین اعتبار لازم در رابطه با آن طرح و پروژه است.

متاسفانه، بنا به دلایلی که نگارنده در ادامه ی همین یاداشت به آنها اشاره خواهد نمود، شاهد کلنگ زنی های بی ثمر هستیم که بعضا تاثیر آن کلنگ زنی ها در حد یک وجب حفره روی خاک و دایره ی گجی بوده که به دلیل عدم پیگیری از سوی متولیان امر و عدم تامین بودجه و تزریق اعتبار کافی؛ زیر خار و خاشاک و باد و باران، اثری از آنها بجا نمانده! یا ساختمان هایی ناتمام و غیر قابل بهره برداری که به حال خود رها شده اند که بیشتر هر چیزی، شتاب زدگی و بی برنامه گی مدیران را هویدا می سازد.

یکی از دلایل بر می گردد به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات شوراهای شهر و روستا! نمایندگان و مدیرانی که برای جلب نظر و جذب آرای مردم، وعده هایی را به مردم می دهند که هیچ تحقیق و مطالعه قبلی از لازمه های اجرای آن را ندارند و بی گدار به آب می زنند.

در طول سالیان شاهد این می باشیم که با اتمام دوره ی ۴ ساله ی نمایندگان مجلس و شوراها، افراد جدیدی روی کار می آیند که آنها نیز طرح ها و ایده های نو داشته و وعده های جدیدی به مردم می دهند و طرح های قبلی به فراموشی سپرده شده و هر مسئولی در صدد اثبات خوش قولی خود بوده و به هر دری می زند تا اتفاقات جدید و متفاوتی را رقم بزند و به اصطلاح؛ رزومه ی خود را پربار نماید و خود را متفاوت نشان بدهد.

این در حالیست که؛ رزومه آنها پر از کلنگ زنی های بی ثمر و افتتاح های نمادین می باشد که بیشتر جنبه ی خودنمایی و تبلیغاتی دارد تا جنبه ی عملیاتی!

برای مثال؛ آیا بهتر نیست به جای دهها هزار طرح و پروژه های نا تمام در سطح کشور که اغلب به فراموش خانه انتقال یافته! ده هزار طرح و پروژه که ضروریت بیشتری دارند به سرانجام و قابل بهره برداری برسد و ثروت ملی صرفِ خودنمایی و تبلیغات نمایندگان مجلس و بی مدیرتیِ مدیران در سطح کشوری، استانی و شهرستانی نگردد؟

مگر با یک دست چند هندوانه را می توان برداشت؟
طرفه آنکه؛ انتظار می رود نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی به جای کش و قوس ها و چانه زنی ها و اصرار برای تصویب طرح های جدید و کلنگ زنی های بی ثمر، تمام توان و انرژی خودشان را معطوف به اتمام پروژه های بلاتکلیف مانده نموده و دچار سردرگمی در تامین منابع مالی نگردند.

چرا که مردم از صدای کف زنی ها و سوت زنی های حاضرین در مراسم کلنگ زنی، رقص بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، عکس های یادگاری و صدای کلنگ‌های بر زمین فرود آمده که ماحصل آنها پروژه های ناتمام و سازه های نیمه برافراشته ی بَدنما می باشد، بی زاری جسته و ناراضی می باشند.

۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
کد خبر: ۱۳۴٬۹۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =