۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
کمیسیون تلفیق بودجه، هفته آینده درباره ارز ترجیحی تصمیم گیری می کند
عضو هیات رئیسه مجلس:

کمیسیون تلفیق بودجه، هفته آینده درباره ارز ترجیحی تصمیم گیری می کند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در مورد ارز ترجیحی تصمیم گیری می کندالبته تصمیم برای حذف هنوز قطعی نیست.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدمحسن دهنوی گفت: اصلی ترین بحث در حوزه خنثی سازی تحریم ها این است که ما به نحوی در کشور برنامه ریزی کنیم که برای همه شرایط آمادگی داشته باشیم، یعنی فرض را بر باقی ماندن ساختار تحریم قرار دهیم و آماده شرایط سخت باشیم.

وی افزود:در این صورت اگر تحریم ها برداشته شد کشور استحکام لازم برای مقابله با تکانه های مختلف و شرایط متعدد را دارد و اگر تحریم ها باقی ماند برنامه ریزی ها به شکلی صورت گرفته است که می توانیم از آنها عبور کنیم و امسال در بررسی لایحه بودجه نیز همین مسیر طی شده است.

نماینده مردم تهران تصریح کرد:در آمدهای نفتی در بودجه واقعی دیده شده و یک میلیون ۲۰۰هزار بشکه پیش بینی شده است و به فرض ادامه شرایط موجود برای درآمد نفتی تدبیر شده است و ما در مجلس هم این مبنا را تقویت می کنیم و اگر هم تحریم ها برطرف شد امکانات اقتصادی کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون تلفیق در خصوص آخرین وضعیت حذف ارز دولتی گفت:اصل این کار مورد توافق مجلس و دولت است و من معتقدم این ارز باید حذف شود اما باید راهکار های جبران و جایگزین مطمئن برای مردم پیدا شود لذا به دنبال یافتن مسیر های مختلفی هستیم و سناریو های متعددی با دولت در حال بررسی است.

وی ادامه داد: هفته آینده در مورد این موضوع تصمیم گیری می شود تا مدل جبرانی و جایگزینی که برای مردم در نظر گرفته می شود در صورت حذف ارز ترجیحی چیست، البته تصمیم برای حذف هنوز قطعی نیست ولی در لایحه دولت این موضوع آمده است اما باید تاکید کنم تصمیم کمیسیون تلفیق به برنامه جایگزین دولت در این خصوص ارتباط دارد.

دهنوی تصریح کرد:ما باید اطمینان خاطر داشته باشیم که قیمت کالاهای اساسی با قیمتی که در سال جاری به مردم ارائه می شود تفاوت زیادی نداشته باشد و اگر تدابیر پیش بینی شده دقیق و کامل نباشد تبعات اجتماعی و اقتصادی آن نگران کننده خواهد بود.

کد خبر: ۱۳۱٬۸۷۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha