۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
کد خبر: . ۱۲۹٬۱۹۱
شرایط ایجاد گلخانه ها در البرز باید تسهیل شود

کرج- استاندار البرز با اشاره به ظرفیت های کشاورزی البرز گفت: شرایط توسعه گلخانه ها باید تسهیل شود و در راستای دادن مجوز به افرادی که زمین دارند، برای احداث گلخانه تشویق و کمک شود.

به گزارش بازار به نقل از استانداری البرز، مجتبی عبداللهی روز چهارشنبه در سی و هفتمین نشست قرارگاه امنیت غذایی استان البرز که در سالن اجتماعات موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مستقر در کرج برگزار شد، افزود: استان البرز به لحاظ بهره مندی از بخش های صنعت و کشاورزی و در مجموع اقتصادی از ظرفیت های مطلوب و وضعیت خوبی برخوردار است و بایستی تلاش کنیم تا از این ظرفیت ها برای بهترشدن وضعیت موجود بهره ببریم.

عبداللهی با بیان اینکه در البرز توانایی و قابلیت خوبی برای رشد حوزه اقتصادی وجود دارد، اظهار کرد: این توانایی، قابلیت و ظرفیت در البرز هست که در بحث صنعت رشد بهتری داشته باشیم که با پیگیری های انجام شده با اتاق اصناف و بازدید از شهرک های صنعتی، مقرر شد که تمام شهرک های صنعتی با ظرفیت حداکثری خود کار کنند تا حلق ثروت برای کشور هم با صادرات و هم با اشتغالزایی انجام شود که در این زمینه عملکرد خوبی خواهیم داشت.

وی با اشاره به نقش حوزه صنعت و معدن و جهاد کشاورزی در ارتقای اقتصاد کشور، گفت: انتظار می رود این ۲ بخش در سطح ملی و استان البرز برای ارتقای ضریب امنیت غذایی هم افزایی داشته باشند و صنعت ،معدن و تجارت استان با پشتکار، وحدت و تلاش مضاعف برای تحول و نقش آفرینی در اقتصاد استان بیش از پیش گام بردارد.

تشویق مردم برای ایجاد شهرک های گلخانه ای
عبداللهی در ادامه به موضوع فعالیت های بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی نیز در بحث صادرات، تولیدات و افزایش گلخانه ها باید تلاش بیشتری داشته باشیم ضمن آنکه شرایط توسعه گلخانه ها در البرز تسهیل شود.

وی با بیان اینکه خیلی مواقع به قانون می توان بله یا خیر گفت، افزود: نگاه ها به این ترتیب باشد که بتوانیم با کمک به بخش کشاورزی و برای ایجاد افزایش تولید درکشاورزی مجوزهایی بدهیم و افزایش شهرک ها را داشته باشیم و به افرادی که زمین برای ایجاد گلخانه دارند کمک های لازم برای مجوزها انجام شود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه بایستی مقابل دفاتر و ساختمان های اجرایی مرتبط بنرهایی برای تشویق مردم به ایجاد شهرک های گلخانه ای نصب شود، بیان داشت: گلخانه ها صرفه جویی در آب، افزایش درآمد، اشتغالزایی، ذخیره سازی آب و پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب را در پی دارند که یک زنجیره تولید است.

حوزه کشاورزی نیازمند تحول و تغییر است
عبداللهی در ادامه با تاکید بر اینکه بایستی در ابعاد مختلف حوزه جهاد کشاورزی تحول ایجاد شود، گفت: در استان البرز این قابلیت وجود دارد ضمن اینکه بایستی در حوزه صنعت ، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی پویا و پرتلاش و عملیاتی عمل کرده و در راستای تحول در استان دست به دست هم دهند و از هیچ کوشش دریغ نکنند و شاهد این باشیم که در یک زمان کوتاه با برنامه ریزی شاهد تحول در این دو حوزه باشیم تا در اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: همچنین از موقعیت کشورهای اطراف بایستی به نحو مطلوبی استفاده کنیم به طوریکه از ظرفیت صادرات به کشورهای اطراف باید به نحو ۱۰۰ درصدی در دو حوزه استفاده کنیم.

وی در ادامه به موضوع نشست قرارگاه امنیت غذایی استان البرز اشاره کرد و گفت: به ایام پایانی سال نزدیک می شویم و در این دو ماه پایانی بازار تغییرات و التهابات خود را دارد که یا طبیعی است یا اصلا نباید اتفاق بیافتد.

استاندار البرز افزود: طبیعی از این نظر که در این دو ماه باید این نگرانی ها توجه شود و طبیعی نیست که اساسا چرا باید این وضعیت اتفاق بیافتد و باشد.

وی با بیان اینکه نوروز را در پیش داریم و بعد از ایام نوروز بلافاصله ماه مبارک رمضان است، تصریح کرد: این دو ایام شرایط ویژه خود را دارد که دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در این خصوص دستورالعمل هایی دارند.

بازرسی ها موجب التهاب و نگرانی در بازار نشود
استاندار البرز با تاکید بر اینکه در بازرسی ها از اصناف بایستی رفتار و برخورد خوب با تولیدکنندگان، بازاری ها و انباردارها داشت، اظهار داشت: بازرسان نمایندگان دولت هستند که رفتار و برخورد خوب آنان به خصوص با افرادی که خوب کار می کنند، تاثیر گذار است.

وی گفت: به طور معمول بازرسی ها یک مقطع کوتاهی است که التهابات و نگرانی در بازار به وجود می آورد که نوع نظارت و بیان ما باید به گونه ای باشد که ضمن لحاظ تمام موارد نگرانی تولید کننده و فروشنده را در پی نداشته باشد.

۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
کد خبر: ۱۲۹٬۱۹۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =