۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
ادامه رایزنی‌ها برای تغییر سهم شهرداری‌ها از بودجه سال آینده
رئیس شورای شهر تهران خبر داد

ادامه رایزنی‌ها برای تغییر سهم شهرداری‌ها از بودجه سال آینده

رئیس شورای شهر تهران از ادامه رایزنی‌ها برای تغییر سهم شهرداری‌ها از بودجه سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش بازار، مهدی چمران امروز پیش از آغاز جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره سهم شهرداری‌ها در بودجه سال آینده کشور گفت: بودجه را براساس آنچه انتظار داشتیم و آنچه قول داده بودند و آنچه اصلاح کرده بودند به مجلس شورای اسلامی ارسال نکردند و آن چیزی که به مجلس ارسال شد بسیار متفاوت بود و موارد زیادی که در جلسه گذشته شورا نیز مطرح شد.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد بسیاری از این موارد را نادیده گرفتند و فکر نمی‌کنند از کجا و چگونه باید مباحث آلودگی هوا، حمل و نقل عمومی و ترافیک باید حل و فصل شود و بی‌تردید این مسائل خود به خود حل نخواهد شد و باید کار عملی انجام شود.

چمران تصریح کرد: مشخص است که وسایل حمل و نقل عمومی را باید برای حل آلودگی هوا و ترافیک آماده کنیم البته موارد دیگری همچون کم شدن ترددها با الکترونیک کردن امور باید انجام شود که در حال انجام است و خود دولت باید این موارد را اجرایی کند ما نیز اجرا خواهیم کرد، ولی برای کم شدن آلودگی هوا باید اتوبوس یا واگن مترو به سیستم حمل و نقل تزریق شود. اگر چنین نباشد مردم از سواری استفاده می‌کنند و در حال حاضر که امکانات حمل و نقل کمتر است مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و تا وقتی چنین باشد آلودگی هوا ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای شهر تهران در تشریح رایزنی‌ها برای اصلاح بودجه و تغییر سهم شهرداری‌ها برای سال آینده اضافه کرد: قرار گذاشته‌ایم با فراکسیون شهری احتمالا اوایل هفته آینده جلسه‌ای داشته باشیم. همچنین با رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قرار گذاشته‌ایم که در هفته جاری به اتفاق چند نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران جلسه‌ای تشکیل دهیم تا در دیداری کاری نسبت به اصلاح بودجه و سهم شهرداری‌ها اقدام کنیم.

وی افزود: با کمیسیون شوراها تماس گرفتم تا به جلسه آن‌ها برویم و از سوی دیگر با کمیسیون اقتصاد و برنامه و بودجه نیز تماس گرفتم البته نامه‌هایی ارسال و موارد را به صورت کتبی و دقیق شناساسی کردیم و برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرستاده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به جلسه شب گذشته اش با معاون اول رئیس جمهور گفت: در دیدار شب گذشته با معاون اول رئیس جمهور بحث بودجه و مسائل ترافیک و حمل و نقلی تهران مطرح شد و اقای مخبر هم گفت که قرار نبود بودجه این طوری بسته شود، ولی فعلا که چنین شده است و ما انتظارمان این نبود.

چمران درباره بودجه شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۱ نیز گفت: چند بار به دوستان شهرداری موضوع تهیه بودجه را یادآوری کردیم که مشغول تهیه آن هستند ان‌شاءالله تا زمان مقرر این بودجه به شورا می‌رسد.

کد خبر: ۱۲۵٬۱۱۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha