پیش نویس اولیه پیشنهادات دولت برای طرح فضای مجازی به کمیسیون ارائه شد
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس:

پیش نویس اولیه پیشنهادات دولت برای طرح فضای مجازی به کمیسیون ارائه شد

امیدواریم با اصلاحات انجام شده در طرح اولیه حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، دغدغه‌های مردم به ویژه در زمینه کسب و کار و پیام رسان‌ها برطرف شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محسن زنگنه، با اشاره به نامه دولت برای اصلاح طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، گفت: وزیر ارتباطات نامه‌ای را به کمیسیون مشترک ارائه و مطرح کرد که در پی دغدغه های مطرح شده توسط بخش خصوصی و عموم مردم پیشنهاداتی را با همکاری بخش خصوصی و سایر دستگاه های ذیربط آماده کرده و پیش نویس اولیه را در اختیار کمیسیون قرار دادند.

وی ادامه داد: این موضوع در نشست امروز کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی مطرح شد و طی رای‌گیری استمزاجی اغلب اعضا موافقت کردند که برای استماع نظرات دولت و همچنین رفع دغدغه‌های مردم به ویژه در حوزه کسب و کار طرح برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه شود تا با دعوت از  نمایندگان دولت، بخش خصوصی، کسب و کارهای اینترنتی و نمایندگان پلتفرم‌های اصلی که در این حوزه فعالیت می‌کنند و همچنین دستگاه‌های ذیربط، طرح مجلس و همچنین پیشنهادات دولت با هم تلفیق شوند و به عنوان طرح اصلی در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس یازدهم، افزود: تلاش دولت، مجلس و شرکت‌کنندگان در نشست های کمیسیون به ویژه بخش خصوصی این است که حتی الامقدور نگرانی‌های جامعه و حساسیت های موجود رفع شود.

زنگنه یادآور شد: امیدواریم با اصلاحات انجام شده در طرح اولیه، دغدغه‌های مردم به ویژه در زمینه کسب و کار و پیام رسان‌ها برطرف شود و ضمن اینکه در کشور شاهد قانون منسجم در حوزه فضای مجازی باشیم بتوانیم از بخش‌های خصوصی و کارآفرینان حوزه فضای مجازی و سازندگان پلتفرم‌ها بتوانیم حمایت لازم را داشته باشیم.

عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی افزود: در نشست امروز پیشنهاد شد نمایندگان بخش‌های خصوصی مانند اتحادیه‌های صنفی، سازمان‌ها و مجموعه‌های فعال در حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی پیشنهاداتشان را به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کنند تا در فرصت دو هفته ای نظرات آنها اعمال شود.

مجلس آماده دریافت نظرات مردم و بخش خصوصی از طریق سامانه‌های مجازی و به صورت کتبی است

وی یادآور شد: البته ۲۳ نفر اعضای کمیسیون نماینده های مردم هستند و مردم می توانند نظرات خود را از طریق ارتباط با نمایندگان ارائه کنند ضمن اینکه مجلس آمادگی دارد که از طریق سامانه‌های مجازی و به صورت کتبی نظرات مردم و بخش خصوصی را دریافت کند.

 نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس یازدهم، ادامه داد: البته در نشست های کمیسیون نمایندگان بخش های خصوصی حضور دارند و به طور کامل این آزادی را دارند که در مورد هر مساله ای حتی کلیات، مواد، تبصره ها و بندهای طرح نظرات خود را ارائه کنند؛ بر اساس آیین نامه کمیسیون این الزام را برای هیات رئیسه قرار دادیم که صدای همه افراد ذی نفع در این قضیه باید شنیده شوند و هیچ محدودیت زمانی هم نداریم چه بسا بررسی یک ماده در کمیسیون برای اعمال نظرات چندین جلسه طول بکشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه هدف ما رفع مشکل است و به دنبال ایجاد مانع و مشکل در مسیر استفاده از فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی نیستیم، گفت: در نشست امروز کمیسیون نمایندگان بخش خصوصی حضور داشتند و همه آنها به اندازه نمایندگان فرصت خواستند و مطالبشان را در مورد موضوع جلسه بیان و مطرح کردند.

زنگنه یادآور شد: در نشست فردای کمیسیون موضوع ارائه طرح به مرکز پژوهش‌ها رای گیری خواهد شد و در صورت موافقت حدود دو هفته کار کمیسیون متوقف خواهد شد تا مرکز پژوهش ها تلفیقی میان نظر دولت و مجلس داشته باشد.

کد خبر: ۱۲۰٬۲۸۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha