۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
کد خبر: . ۱۱۹٬۶۶۱
نوسانات شدید در بازارهای مالی و نفت پس از شناسایی «اومیکرون»

شناسایی گونه جدید ویروس کرونا علاوه بر کاستن از بهای جهانی نفت، بازارهای مالی اروپا و آمریکا را با افتی شدید مواجه کرد.

به گزارش بازار، شناسایی گونه جدید ویروس کرونا بازارهای مالی و شاخص‌های بورس را در اروپا و آمریکا نزولی کرد. این رخداد همچنین بهای جهانی نفت را به گونه‌ای کم‌سابقه کاهش داد.

شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا موسوم به B.۱.۱.۵۲۹ (اومیکرون) روز جمعه بازارهای اروپایی و آمریکا را به شدت با چالش مواجه کرد. بازار بورس آمریکا، وال استریت، روز پنجشنبه به دلیل تعطیلات عید شکرگزاری تعطیل بود، اما جمعه وقتی بازگشایی شد با سیر نزولی شاخص‌ها همراه بود. انتشار خبرهای مربوط به ظهور این گونه جدید از ویروس کرونا، تاثیر منفی شدیدی بر وال استریت برجای گذاشت. شاخص سهام داو جونز با دو ممیز شصت و سه صدم درصد معادل نهصد و چهل ممیز شصت و شش صدم واحد افول به سی و چهار هزار و هشتصد و شصت و سه ممیز هفتاد و دو صدم واحد رسید. شاخص سهام نزدک نیز با دو ممیز دو صدم درصد معادل سیصد و نوزده ممیز سی و سه صدم واحد افول به پانزده هزار و پانصد و بیست و پنج ممیز هشتاد و سه صدم واحد رسید.

شاخص سهام اس اند پی نیز با دو ممیز سیزده صدم درصد کاهش معادل یکصد و یک ممیز بیست و هشت صدم واحد افول به چهار هزار و ششصد و یک ممیز هجده صدم واحد رسید.

بورس اروپا نیز جمعه وضع مشابهی را تجربه کرد و در وضعیت قرمز قرار گرفت. شاخص سهام فوتسی در بورس لندن با سه ممیز شصت و چهار صدم درصد کاهش معادل دویست و شصت و شش ممیز سی و چهار صدم واحد افول به هفت هزار و چهل و چهار ممیز سه صدم واحد رسید. شاخص سهام دکس در بورس آلمان نیز با چهار ممیز پانزده صدم درصد معادل ششصد و نود و چهار ممیز نود و چهار صدم واحد افول به پانزده هزار و دویست و پنجاه و هفت ممیز چهار صدم واحد رسید. شاخص سهام کک چهل در بورس پاریس نیز با چهار ممیز هفتاد و پنج صدم درصد کاهش معادل سیصد و سی و شش ممیز چهارده صدم واحد افول به شش هزار و هفتصد و سی و نه ممیز هفتاد و سه صدم واحد رسید.

بهای جهانی نفت نیز روز جمعه بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت که در چند سال اخیر یک رکورد محسوب می‌شود.

۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
کد خبر: ۱۱۹٬۶۶۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =