۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
کد خبر: . ۱۱۸٬۳۴۷
نکاتی برای انتخاب صحیح دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج

آیا دوش آب گرم را دوست دارید یا آب ولرم را ترجیح می‌دهید؟ هنگامی که به دمای ایده‌آل آب گرم مصرفی اشاره می‌کنیم، احتمالا یک انتخاب شخصی محسوب می‌شود.

به گزارش بازار، آیا دوش آب گرم را دوست دارید یا آب ولرم را ترجیح می‌دهید؟ هنگامی که به دمای ایده‌آل آب گرم مصرفی اشاره می‌کنیم، احتمالا یک انتخاب شخصی محسوب می‌شود. اما در واقع این‌چنین نیست و نیاز است علاه بر سلیقه مصرف‌کننده به نکات مهمی برای انتخاب صحیح دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج نیز توجه داشته باشید.

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی پکیج به عنوان جایگزین مناسبی به جای موتورخانه‌های شده است. برخلاف موتورخانه که فضای زیادی برای قرارگیری مخزن‌ها و لوله‌کشی‌ها به خود اختصاص می‌داد، به کارگیری تکنولوژی جدید باعث شده است که تا پکیج‌ها با اشغال کردن حداقل فضای ممکن بیشترین کارایی را برای مصرف‌کنندگان داشته باشند و با توجه به برخی نکات می‌توانید دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج را به درستی انتخاب کنید.

امروزه پکیج‌ها در انواع مختلف و برندهای گوناگونی در بازار موجود هستند. با وجود اینکه هرکدام از این برندها تفاوت‌هایی در محصول خود ایجاد کرده‌اند که باید برای نصب و راه‌اندازی به آن توجه کنید،   اما خوب است بدانید برخی موضوعات در همه پکیج‌ها یکسان می‌باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره برخی نکات کلیدی برای انتخاب صحیح دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج بیشتر بدانید.

درجه استاندارد آب گرم مصرفی پکیج

استفاده از پکیج در دمای آب مناسب علاوه بر احساس آرامشی که برای مصرف‌کنندگان آن به ارمغان می‌آورد، باعث افزایش کارایی و طول عمر دستگاه خواهد شد. طبق استانداردهای ارائه شده، بهترین دمای مصرفی برای آب گرم مصرفی انواع پکیج، دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد است. در طول زمان تحقیقات بسیاری که در زمینه میزان دمای آب گرم مصرفی پکیج صورت گرفت. نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که برای جلوگیری از مشکلات مالی و خسارات وارد بر دستگاه پکیج، میزان ۶۰ درجه سانتی گراد برای آب گرم مصرف‌کنندگان مناسب می‌باشد.

دستگاه‌های پکیج برای کنترل میزان دمای مناسب آب مجهز به درجه تنظیم‌کننده دما هستند. این دستگاه به خوبی دمای پکیج را کنترل می‌کند و از کاهش دما و بالارفتن دمای پکیج و آسیب به دستگاه و لوله‌کشی لوله‌ها جلوگیری می‌کند.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از هر گونه مشکل، در هنگام خرید پکیج از فرد متخصص برای نصب، عیب یابی و تعمیر پکیج کمک بگیرید. همچنین در صورتی که قطعه کنترل‌کننده دما دچار اختلال و خرابی شد، برای تعمیر آن حتما از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا از صحت رفع خرابی آن نیز اطمینان یابید.

انتخاب بهترین دمای پکیج در تابستان  

نکاتی برای انتخاب صحیح دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج

اطلاع از تنظیم حالات صحیح پکیج برای فصل‌های مختلف بسیار مهم است و نیاز است مالکان به آن توجه ویژه داشته باشند. با پایان فصل سرما نیاز است تا دستگاه پکیج را جهت سرویس دوره‌ای و تنظیم دما برای فصل تابستان به دست تعمیرکار متخصص بسپارید تا بر اساس شرایط آب و هوایی و فصلی، پکیج را روی حالت بهینه تنظیم کند.

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که در فصل گرما و تابستان می‌توانند پکیج را در حالت خاموش قرار دهند. اما لازم است بدانند که انواع پکیج‌ها دارای سه نوع تنظیم اختصاصی ویژه فصل تابستان، فصل زمستان و حالت خاموش هستند. بنابراین زمانی که هوا رو به گرمی می‌رود نیاز است که تنظیمات پکیج را به حالت تابستانه تغییر دهید. این تغییرات و تنظیم دما برای فصل گرم کمک می‌کند تا در کنار دارا بودن آب گرم بهداشتی در دمای مناسب، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کنید.

تنظیم دمای مناسب پکیج در فصل سرما 

نکاتی برای انتخاب صحیح دمای آب گرم بهداشتی در انواع پکیج

برای استفاده صحیح از پکیج، نیاز است به ملاحظات بهداشتی و همچنین نکات ایمنی استفاده صحیح از پکیج نیز آگاهی داشته باشید. هدر رفتن منابع موضوع مهمی است که امروزه بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه به هیچ عنوان نمی‌توان از ارزشمندی آب و انرژی گرمایشی (گاز و برق) چشم‌پوشی کرد. با شروع فصل سرما یکی از نکات مهمی که در کنار فعالسازی سیستم گرمایشی منازل باید انجام شود این است که پکیج را در بهترین دمای مناسب فصل زمستان تنظیم کنید. انتخاب دمای مناسب برای آب گرم مصرفی پکیج‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی به از بین بردن تمام باکتری‌های موجود در آب نیز کمک خواهد کرد.

طبق مطالعات انجام شده دمای بین ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد دمای مناسب و ایمن برای همه اعضای خانواده به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که تنظیم دمای پکیج روی حالت زمستانه در دراز مدت به صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه‌های جاری خانواده نیز منجر خواهد شود. زیرا برای استفاده از آب گرم دیگر نیازی نیست تا شیر آب را برای مدت طولانی باز بگذارید. همچنین لازم به ذکر است که تنظیم دمای مناسب پکیج در زمستان کمک می‌کند تا لوله‌ها و اجزای داخلی پکیج در اثر سرمای هوا دچار یخ‌زدگی و ترکیدگی نشوند. اما چنانچه لوله‌ها در هوای سرد به ترکیدگی و یا گرفتگی (دراثر ایجاد رسوب و جرم) شدند، می‌توانید از خدمات لوله بازکنی آنلاین با هزینه مناسب استفاده کنید.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد آگاهی از دمای مناسب آب گرم مصرفی به صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی کمک خواهد کرد. به همین منظور خوب است بدانید که برای استفاده آب گرم جهت استحمام بهترین دمای آب گرم بین ۴۰ الی ۴۴ درجه سانتی‌گراد است. همچنین جهت مصرف آب گرم در آشپزخانه بهتر است از آب گرم در حرارت ۵۰ درجه سانتی‌گراد و جهت مصرف آب گرم در سرویس بهداشتی نیز از آب گرم ۴۰ الی ۴۴ درجه سانتی‌گراد استفاده کنید.

با توجه به موقعیت اقلیمی ایران و نزدیک بودن دمای هوای بهار و تابستان به هم و همچنین پاییز و زمستان، نیاز است در طول سال دو بار جهت تنظیم دمای پکیج با یک تعمیرکار پکیج جهت سرویس دوره‌ای پکیج تماس بگیرید. با انجام این کار به عمر مفید دستگاه می‌افزایید و از ایجاد خسارات ناشی از دمای بالای پکیج، جلوگیری خواهید کرد.

امروزه به دلیل تنوع محصولات موجود در بازار با انواع سیستم‌های گرمایشی پکیج روبرو هستید. پکیج‌ها به دو دسته عمده دیجیتال و آنالوگ دسته‌بندی می‌شوند. در پکیج‌های آنالوگ با تغییر تنظیمات و افزایش گاز ورودی به پکیج می‌توانید به بیشتر شدن شعله پکیج کمک کنید. اما در انواع پکیج‌های دیجیتال تنظیمات توسط چند دکمه اجرا خواهد شد که اینکار در مدل‌ها و برندهای مختلف متفاوت است. بنابراین توصیه اکید می‌شود در صورتی که در انجام این کار مهارت لازم را ندارد از کمک یک تعمیرکار پکیج استفاده کنید. تعمیرکار متخصص با بررسی پکیج به سهولت به کنترل دمای مصرفی مناسب شرایط شما می‌پردازد و تنظیمات دمای سیستم گرمایشی پکیج را در بهترین حالت قرار می‌دهد.

۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
کد خبر: ۱۱۸٬۳۴۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =