۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۲
کد خبر: . ۱۱۸٬۳۴۲
 دولت از سرمایه مردم در بورس صیانت کند

اگرچه بورس خیلی به صورت بخشنامه ای و دستوری اداره نمی شود اما از آنجایی که صیانت از سرمایه مردم در بورس وظیفه دولت است لذا تعریف برنامه و چارچوب هایی برای آن ضروری است.

به گزارش بازار، محمدرضا میرتاج الدینی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی در قبال بازارهای مالی، بحث نظارت است.

وی افزود: مجلس به صورت مرتب از دولت گزارش می گیرد و مشکلات در این راستا را پیگیری و درمورد آن از دولت سوال می کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مراقبت از سرمایه های مردم در بازار سرمایه را جزو وظایف دولت برشمرد و گفت: هدف اصلی مجلس و دولت، ایجاد ثبات در بورس است البته نوسانات همیشه در بورس وجود دارد و این نوسانات هم همیشه باید صعودی باشد و لذا سقوط سرمایه ها برای سهامداران آزاردهنده است.

حجت الاسلام میرتاج الدینی با تأکید بر اینکه ثبات دهی و امنیت و آرامش بخشی به بورس وظیفه اصلی دولت است گفت: سهامداران حقوقی و حقیقی و بازارگردان ها باید به موقع به وظایف خود عمل کنند نه اینکه برخی سهامداران حقوقی در زمان سقوط قیمتها، سهام بخرند و در زمان صعودی شدن قیمتها، سهام ها را بفروشند چراکه این کار اجحاف در حق سهامداران حقیقی و خرد است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سازمان بورس باید این مسائل را مدیریت کند اظهارکرد: اگرچه در چند ماه گذشته شاهد رشد شاخص کل بورس بودیم اما سرمایه مردم سیر نزولی داشت لذا دولت باید مراقب باشد تا شرکت ها به صورت صوری رشد نکنند.

حجت الاسلام میرتاج الدینی در رادیو گفت وگو تصریح کرد: درست است که بورس خیلی به صورت بخشنامه ای و دستوری اداره نمی شود اما از آنجایی که صیانت از سرمایه مردم در بورس وظیفه دولت است لذا تعریف برنامه و چارچوب هایی برای آن ضروری است.

۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۲
کد خبر: ۱۱۸٬۳۴۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =