۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
کد خبر: . ۱۱۷٬۷۷۱
دعوت از وزرای اقتصادی به مجلس برای ایجاد رفاه نسبی در جامعه| توجه به معیشت مردم و حفظ ارزش پول ملی

آزاد، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: مجلس تلاش می کند با دعوت از وزرای اقتصادی راهکارهای لازم برای بهبود معیشت و رونق اقتصاد کشور با تعامل ارایه و اقدامات لازم برای رفاه نسبی جامعه ایجاد کند.

بازار؛ گروه بانک و بیمه: الهام آزاد در گفتگو با «بازار» با گله مندی از وضعیت نگران کننده گرانی ها در بازار، کاهش ارزش پول ملی و رشد نرخ تورم در کشور گفت: اگر چه هم مجلس و هم دولت در مسیر ایجاد رفاه نسبی جامعه گام برمی دارند اما نباید مسئولان اجرایی نسبت به کنترل قیمت ها و مدیریت بازار همچنین علل نزول ارزش پول ملی کم توجه باشند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته وزیر اقتصاد را به مجلس دعوت کردیم و روز گذشته نیز صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در مورد وضعیت کاربرد چک های جدید و نحوه استفاده آن در کمیسیون اصل نود حضور یافت و توضیحاتی ارایه کرد؛ گفت: این روند ادامه دار خواهد بود تا با تعامل دولت و مجلس مشکلات اقتصادی، اجتماعی مردم با راهکارهای کارشناسانه حل و فصل شود.

آزاد در ادامه افزود: هفته آینده مجلس تعطیل است اما برنامه ریزی کمیسیون های تخصصی چون کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه، اصل نود؛ عمران، نیرو، نفت و...برای دعوت از وزرا و معاونین آنها با هدف راهکارهای اساسی آنگونه که نتایج تعاملات و برگزاری جلسات به بهبود معیشت مردم و رونق اقتصاد کشور منجر شود تداوم خواهد داشت.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور مثال در جلسه دیروز رئیس کل بانک مرکزی با این کمیسیون مسائل و مشکلات مربوط به قانون جدید چک بررسی و تصمیماتی برای حل این مشکلات گرفته شد.

وی در پایان گفت: اولویت مجلس یازدهم بهبود معیشت و رفع مشکلات مردم است، همچنین تلاش برای رونق اقتصادی کشور در کنار ایجاد رفاه نسبی رویکردی است که از سوی مجلس مورد تاکید بوده تا در این مسیر حرکت شود اما طبیعتا هر اقدامی آن هم در شرایط کنونی اگرچه شاید زمان بر باشد ولی می توان با درایت، هم فکری و هم افزایی مجلس و دولت مشکلات را حل کرد.

۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۱۱۷٬۷۷۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =