۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
کد خبر: . ۱۱۶٬۲۱۷
فعال شدن بازارچه‌های مرزی میان ایران و پاکستان

فراهانی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان و مشاور نخست وزیر پاکستان بر فعال شدن کمیته تهاتر و بازارچه‌های مرزی میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احمد امیر آبادی فراهانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس روز گذشته در دیدار با عبدالرزاق داوود مشاور نخست وزیر پاکستان در تهران بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی جهت رفع موانع موجود بر سر راه همکاری‌های دو کشور تاکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی جهت تبادل هیأت و گسترش مناسبات پارلمانی میان نمایندگان مجالس دو کشور از تقویت و تحکیم روابط دوستانه فیمابین استقبال می‌کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در ادامه ضمن اشاره به سفر اخیر گروه دوسـتی پارلمانی ایران به اسلام آباد و همچنین تبادل هیأت‌های دولتی و نظامی میان مقامات دو کشـور افزود: امیدواریم این گفتگوها منجر به دمیدن روحی تازه در روابط سیاسی و نظامی دو کشور و حصول نتایج موثر در همکاری‌های همه جانبه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تشکیل کمیته تهاتر به عنوان مکانیسمی برای ارتقاء سطح مناسبات تجاری و اقتصادی تأکید کرد و گفت: باتوجه به توافقات میان مقامات عالی دو کشـور، باید با استفاده از ساز و کارهای موجود روابط اقتصادی و تجاری فیمابین را بیش از پیش تقویت کنیم.

وی همچنین گفت: از برگزاری مستمر جلسات کارشناسی با هدف حل و فصل موضوعات گوناگون از جمله کشاورزی، تجارت دوجانبه و توسعه بازارچه‌های مرزی در جریان سفر جنابعالی به تهران و همچنین در نهمین کمیته مشترک تجاری میان دو کشور، استقبال و حمایت می‌کنیم.

عبدالرزاق داود مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر اخیر گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان به این کشور گفت: دولت پاکستان تمام توان خود را برای عملیاتی کردن توافقات امضا شده با جمهوری اسلامی ایران را به کار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: مقامات عالیرتبه پاکستان اهمیت ویژه‌ای برای ارتباطات منطقه‌ای قائل هستند و نقش جمهوری اسلامی ایران را در این موضوع مهم ارزیابی می‌کنند و توسعه مناسبات با ایران برای دولت پاکستان بسیار حائز اهمیت است.

عبدالرزاق داود تاکید کرد: در مذاکرات خود با دولت جمهوری اسلامی ایران توافق کردیم، جلسه مشترک بعدی وزرا اواسط ماه آینده برگزار شود و برای پیشبرد اهداف تعیین شده نیز بازه زمانی یک تا سه ماه قرار داده شده است.

مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری همچنین گفت: روابط ایران و پاکستان برای منطقه بسیار سودمند است و جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی در منطقه ایفا می‌کند.

۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
کد خبر: ۱۱۶٬۲۱۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =