۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
کد خبر: . ۱۱۶٬۰۷۱
دولت برای رفع گرانی تدبیری بیاندیشد| چرا برخی ۲۱ برابر بیشتر حقوق دریافت می‌کنند؟

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، ضمن درخواست از رییس جمهور برای رفع گرانی ها که مردم را با مشکلات جدی مواجه کرده است، از دریافت حقوق ۲۱ برابری توسط برخی در جامعه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز(یکشنبه ۱۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: ابتدا به عنوان نماینده مردم از جناب آقای رییسی که علی رغم شرایط سخت اقتصادی و برخلاف رویه‌های دولت‌های قبل علت و علل همه مشکلات را دولت‌های قبل نمی‌دانند تشکر می‌کنم.

پرداخت حقوق‌ها باید بر مبنای عدالت باشد
نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعضی از دولت‌ها چهار سال اول فعالیتشان به دولت‌های قبلی حمله می‌کردند، این رویه آقای رییسی پسندیده است، اخلاقی است، انشالله ادامه یابد و فشارهای سنگین، آقای رییسی را از این  مسیر خارج نکند ضمن اینکه همه چیز را هم مردم می‌دانند.

وی تصریح کرد: جناب آقای رییسی برای گرانی‌ها فکری کنید، جلوی گرانی‌ها را بگیرید، مردم روزهای سختی را سپری می‌کنند دیگر گوشت، میوه، ماشین و صاحب خانه شدن تقاضاهای دست چندم است، امروز خرید یک قالب پنیر و یک شانه تخم مرغ برای مردم سخت شده است، گوشت قرمز نمی‌خواهند، گوشت مرغ هم نمی‌توانند بخرند.

صباغیان بافقی خطاب به رییس جمهور، خاطرنشان کرد: کی، چه زمانی این مشکل را حل می‌کنید، به مشکل مردم برسید، مردم تحت فشار هستند. عده‌ای امروز سرشان را برای غذا داخل بشکه‌های آشغال می‌کنند، عده‌ای هم ۷۰۰ میلیون خرج گل عروسیشان می‌شود. این‌ها فاصله طبقاتی است، آقای رییسی اقدام کنید.

وی اظهار کرد: مسیر قطار اقتصاد و گرانی کی تغییر خواهد کرد، آقای رییسی پیشنهاد می‌دهم اگر نمی‌توانید قیمت‌ها را کاهش دهید، اگر نمی‌توانید حقوق بازنشستگان را اضافه کنید، اگر نمی‌توانید حقوق معلمان را افزایش دهید، اگر نمی‌توانید حقوق کارکنان مظلوم بعضی از وزراتخانه‌ها را اضافه کنید، حداقل برای شعاری که دادید که شعار عدالت بود، حقوق‌های نجومی را کاهش دهید، اینکه سخت نیست. بیش از چند هزار نفر هم نمی‌شوند.

صباغیان بافقی عنوان کرد: امروز حداقل حقوق بعضی‌ها طبق قانون ۱۷ برابر به عبارتی ۲۱ برابر است یعنی بیش از ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند که باید حداقل باشد ولی آن را ۱۰ برابر کنید، آقای رییسی این کار را که می‌توانید انجام دهید. حداقل انتظار مردم این است و در پی آن تسکین پیدا می‌کنند. فاصله وحشتناکی بین جامعه و قشر ضعیف که اکثریت را تشکیل می‌دهند و حداقل ایجاد می‌شود.  

وی افزود: آقای رییسی بیاید، آقای روحانی بیاید، هر کسی که بیاید تا زمانی که ربا در جامعه است، حکم اسلام اجرا نمی‌شود نمی‌تواند فاصله طبقاتی را از بین ببرد. امروز ربا و سود بانکی در حال نابود کردن جامعه است، واحدهای تولیدی را ورشکسته می‌کند. مردم را بیچاره می‌کند و زندان می‌کند، این را باید شما حل کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: جناب آقای رییسی، آقایان نمایندگان، مراجع نظام، علمای اسلام، در مورد سرقت‌ها امروز در جامعه احکام اسلام اجرا نمی‌شود، فردی در طول ۳ ماه ۱۲ بار به جرم سرقت دستگیر شده است باز آزاد می‌چرخد، این حکم اسلام است؟ این سودهای بانکی حکم اسلام است؟ نام ما هم ام‌القری اسلام است. این‌ها حرف است و شعار. اگر می‌خواهید اصلاح شود باید عملی کنید.

وی در بیان مشکل حوزه انتخابیه‌اش خطاب به وزیر کشور، تاکید کرد: من از شهرستان معدنی و حوزه انتخابیه معدنی هستم، بیش از ۵۰ سال است معادن حوزه انتخابیه‌ام در حال از بین رفتن بوده و فقط یک گودال مانده است دو خط آهن که یکی سنگ آهن و یکی کامیون می‌برد، ما دو خط داریم که یکی آهن می‌برد و از یکی هم چند سالی است که از آن آب می‌آید منتهی هر روز این خط آب مورد تعرض قرار می‌گیرد اگر امنیت است برای هر دو خط باشد و اگر ناامنی است برای هر دو خط باشد.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، در پایان از وزیر کشور خواست جلوی این وضعیت را بگیرد و افزود: مردم همانطور که سنگ آهن به نام ملی و برای کشور می‌دهند آب هم باید برای آنها بیاید.

۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
کد خبر: ۱۱۶٬۰۷۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =