۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کد خبر: . ۱۱۲٬۷۱۲
آمار نادرست حربه ای برای بایکوت نظام رتبه بندی معلمان است

همدان - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه باید مشخص شود میزان اعتبار واقعی مورد نیاز نظام رتبه بندی چقدر است، گفت: آمار نادرست حربه ای برای بایکوت نظام رتبه بندی معلمان است.

به گزارش بازار و به نقل از دفتر نماینده مردم همدان درمجلس، حمیدرضا حاجی بابایی در نامه مشترکی به میرکاظمی رئیس سازمان برنامه وبودجه، بذرپاش رئیس دیوان محاسبات، نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس و کاظمی سرپرست وزارت آموزش وپرورش از این مسئولین درخواست کردهریک، اعتبار مورد نیاز رتبه بندی را محاسبه جداگانه و به کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کنند.

وی در این نامه تصریح کرده است: لایحه رتبه بندی معلمان پس از تصویب در کمیسیون آموزش وتحقیقات، هم اکنون در نوبت رسیدگی در صحن مجلس است.

حاجی بابایی تاکید کرده است: از آنجا که معلمان به این لایحه چشم امید دوخته اند و به منظور پیشگیری از مواجهه این مصوبه با ایرادات احتمالی شورای نگهبان و حصول اطمینان از امکان اجرای دقیق و کامل آن، پس از تبدیل این لایحه به قانون در مجلس، پیش بینی دقیق اعتبار مورد نیاز باید صورت گیرد.

وی از این مدیران دستگاههای ذیربط درخواست کرده هریک جداگانه اعتبار مورد نیاز برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان را پیش بینی و برآورد و در اسرع وقت به کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کنند.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس معتقد است شفاف سازی اعتبار مورد نیاز، برای اجرای لایحه رتبه بندی می تواند به تسریع در تصویب و اجرای آن کمک کند.

وی تذکر داده که آمار وارقام غیرواقعی و متفاوت برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان، حربه ای است که برای پایکوت این لایحه و پیشگیری از تصویب واجرای کامل ودقیق آن  بکار می رود.

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کد خبر: ۱۱۲٬۷۱۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =