۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد خبر: . ۱۱۱٬۶۰۵
باید بودجه زیبنده انقلاب اسلامی داشته باشیم

میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی و دستورات مقام معظم رهبری و خواسته رئیس جمهور، باید تغییرات ساختاری اتفاق بیفتد، نگاه ما به بودجه ۱۴۰۱ نگاه تحولی است.

به گزارش بازار به نقل از سازمان برنامه و بودجه، پانزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، آبرومند مشاور عالی رئیس مجلس شورای اسلامی، خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، دکتر رضوانی نماینده مجلس شورای اسلامی در ستاد بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ ها، با موضوع جهت گیری اصلی بودجه ۱۴۰۱ و بررسی عملکرد اعتبارات هزینه ای و راهکارهای پیشنهادی بخش آموزش و پرورش برگزار شد.

سیدمسعود میرکاظمی ضمن خیرمقدم به مهمانان ویژه جلسه تخصصی ستاد بودجه، تصریح کرد: دستاوردهای اقتصادی مطلوب نیست. بهره وری پایین، تورم بالا سطح درآمد مردم پایین و هزینه ها بالا رفته و برون رفت جامعه از این شرایط نیاز به تغییر دارد.

وی یادآور شد: با توجه به سیاست های ابلاغی و دستورات مقام معظم رهبری و خواسته رئیس جمهور، باید تغییرات ساختاری اتفاق بیفتد که در این راستا سازمان برنامه و بودجه به صورت جدی و کارشناسی از دو ماه پیش کار را آغاز کرده است. لذا همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی برای به ثمر رسیدن این مهم بسیار حایز اهمیت است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه ها در سطح استان ها و شهرستان ها نیمه تمام رها شده است، افزود: با همکاری دولت و مجلس می توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد باید در سطح استان ها و شهرستان بسترهای لازم فراهم شود که با استفاده از منابع داخلی و ظرفیت های موجود اتمام پروژه ها را در دستور کار قرار داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه نگاه ما به بودجه ۱۴۰۱ نگاه تحولی است، تاکید کرد: در سنوات گذشته به دلیل کسری بودجه و عدم تحقق برنامه ها خلق پول افسار گسیخته اتفاق افتاده و این مهم تورم بالا بر اقتصاد تحمیل کرده و سطح معیشت مردم پایین آمده است که در مناطق محروم افزایش قیمت کالا از متوسط کشور هم بالاتر است و این درحالی است که که درآمد این بخش جامعه از شرایط مطلوب و قابل قبولی برخوردار نیست.

میرکاظمی با عنوان اینکه تاکید رئیس جمهور بر تحقق عدالت در کشور است، گفت: برای نهادینه شدن عدالت در بخش های مختلف جامعه باید تغییرات اساسی با نگاه کارشناسی شکل بگیرد و بودجه ای زیبنده جمهوری اسلامی، تهیه و تنظیم شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: استان ها و شهرستان ها ماموریت دارند شاخص های کلانی که هدف گذاری می شود در بخش صنعت و کشاورزی و صادرات و سایر حوزه به مرحله عمل برسانند و ما مطمئن هستیم چرخه اقتصاد با استفاده از ظرفیت های بلااستفاده و مغفول مانده به حرکت در می آید.

معاون رئیس جمهور در ادامه افزود: رئیس جمهور تاکید دارند کار اساسی و بنیای در ساختار بودجه، رشد اقتصادی و افزایش بهره وری صورت بگیرد در این ارتباط از همه پتاسیل ها که در سازمان برنامه برنامه و بودجه و دولت و مجلس وجود دارد استفاده می شود.

میرکاظمی با قدردانی از همکاری مجلس برای اصلاح ساختار بودجه خاطرنشان کرد: با همکاری و استفاده از همه ظرفیت های مجلس می توان این راه را هموارکرد. همچنین حضور رؤسای کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه مجلس، مشاور عالی رئیس مجلس و نماینده مجلس در جلسه ستاد، بر همکاری گسترده دولت و مجلس صحه می گذارند.

گفتنی است در این جلسه رؤسای کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس شورای نقطه نظرات و نحوه همکاری مجلس درباره تهیه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ را مطرح کردند و گزارش مفصلی از شرایط آموزش و پرورش در بخش هزینه ها و نیروی انسانی ارایه شد.

۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۱۱۱٬۶۰۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =