۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
کد خبر: . ۱۱۰٬۸۸۴
طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار امضاهای طلایی را باطل‌ می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه انحصار فسادآور است، گفت: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار باطل‌کننده امضاءهای طلایی، مجوزهای انحصاری، عدم رقابت‌پذیری و... است.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، حسین حسین زاده با اشاره به تصویب کلیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در صحن علنی مجلس، گفت: خوشبختانه مجلس تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را در اولویت کاری خود قرار داده است تا زمینه فعالیت‌های اقتصادی برای افراد دارای انگیزه فراهم شود چراکه اکنون صدور مجوز برای مشاغل مختلف در فضایی کاملا انحصاری قرار گرفته -که این مسئله یکی از موانع جدی در فضای کسب و کار به شمار می‌آید-، درواقع یکی سری از افراد یا دستگاه‌ها با تنگ نظری فرصت را برای دیگر افراد محدود کرده‌اند لذا مجلس درصدد رفع این سیاست غلط برآمده است.

نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انحصار مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد کرده بود، یکی از مزایای طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را انحصارزدایی برشمرد و افزود: متاسفانه اکنون به دلیل وجود برخی انحصارها، "مجوزها"، خرید و فروش می‌شوند.

وی ادامه داد: از آنجایی که براساس طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مجوزها به سرعت صادر خواهد شد، صنعت و تولید نیز رونق بیشتری می‌یابد و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذارن با حذف بوروکراسی‌ رفع می‌شود.

حسین زاده با یادآوری انتخاب شعار سال ازسوی مقام معظم رهبری باعنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، مطرح کرد: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در راستای مانع‌زدایی در مجلس مطرح و در مسیر تصویب نهایی است.

این نماینده مجلس یکی از موانع اصلی کسب و کار و رونق تولید در کشور را طولانی بودن فرآیند صدور مجوزها دانست و ادامه داد: محور و ماهیت اصلی طرح مذکور، تسهیل در صدور مجوزها و ایجاد شفافیت در این حوزه است که این امر موجب اشتغالزایی می‌شود.

وی بیان کرد: هرچند ممکن است طرح «تسهیل صدور مجوزهای کسب و کارها» ایراداتی داشته باشد، اما تلاش می‌شود در جریان بررسی جزئیات از طریق پیشنهادات و نقطه نظرات نمایندگان این موضوعات رفع شود تا قانونی مفید برای بهبود وضعیت کسب و کارها تصویب شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه انحصار فسادآور است، ادامه داد: "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" باطل‌کننده امضاءهای طلایی، مجوزهای انحصاری، عدم رقابت‌پذیری و... است.

۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
کد خبر: ۱۱۰٬۸۸۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =