۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
کد خبر: . ۱۱۰٬۴۲۲
آمار اشتغال در همدان غیر واقعی است | مسئولان در مورد آمار بی اساس پاسخگو باشند

همدان - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بابیان اینکه آمار اشتغال در همدان غیر واقعی است؛ گفت: مسئولان باید در مورد آمار بی اساس پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار بازار؛ حجت الاسلام احمدحسین فلاحی پیش از ظهر یکشنبه در نشست جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه ضعف نظارت در همدان به علت بی مدیریتی است، بیان کرد: آمار اشتغال در همدان غیر واقعی است و پیگیریم تا آمار دقیق را در می آوریم ضمن اینکه مسئولان باید برای ارائه امار بی اساس پاسخگو باشند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: نبود آمار دقیق و ارائه آمار اشتباه از قبیل آمار اشتغال موجب کاهش بودجه استان همدان شده است.

حجت الاسلام فلاحی در پاسخ به سئوالی در مورد طرح جهش تولید بیان داشت: طرح جهش تولید شرکت‌های دانش بنیان از آبان سال قبل در کمیسیون مطرح شده و طرح مذکور برای تسهیل در مسائل شرکت‌های دانش بنیان در قالب ۲۰ ماده پیشنهاد شد.

حجت الاسلام فلاحی گفت: در قالب این طرح سعی شده موانع از سر راه شرکت‌های دانش بنیان برداشته شود و بیشتر به قدرت و توانمندی معاونت علمی ریاست جمهوری توجه شده تا وزارت علوم؛ زیرا متولی گری وزارت علوم قدری با پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان نامتناسب بود.

نیازمند توجهی ویژه به شرکت های دانش بنیان هستیم
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نیازمند توجهی ویژه به شرکت های دانش بنیان هستیم.

حجت الاسلام فلاحی تصریح کرد: در کشور به ۴۰۰ هزار شرکت دانش بنیان نیاز داریم در حالی که اکنون شمار این شرکت ها شش هزار است.

حجت الاسلام فلاحی در پاسخ به سئوالی در مورد نظارت بر دولت افزود: ما همان مطالبه گران قبل و منتظر کابینه انقلابی و جهادی هستیم؛ حضور چهره‌های خسته و ناکارآمد و اهل زد و بند با دولت‌ها و جناح‌های مختلف و بی برنامه و بی ایده مانند دولت قبل را برنمی تابیم و از قبل مصصم تر به سوال، تذکر و در نهایت استیضاح به وزیران هستیم چرا که مردم در فشارهای اجتماعی و اقتصادی با امید پای صندوق های رای حاضر شدند.

وی افزود: مجلس انقلابی از شایسته سالاری استقبال می کند اما شایسته سالاری به تمام معنا که تعهدی به انقلاب و انقلابی‌گری و اعتقاد به نظام اسلامی و ولایت فقیه به معنای واقعی در کنار تخصص باشد؛ امروز مردم تشنه مدیرانی هستند که در کنار آنان و شنوای دردشان باشند و با تلاش خستگی ناپذیر و کار جهادی روند خسته مدیریت ناکارآمد را تغییر و  کشور را به سمت رشد و پیشرفت سوق دهند.

حجت الاسلام فلاحی در پاسخ به سئوالی در مورد شفافیت بیان داشت: درصورتی که مجلس به شفافیت آرا نمایندگان رای ندهد نامه ای خطاب به رهبر انقلاب تنظیم کرده ایم که برای آیین نامه داخلی مجلس فکری کنند زیرا مجلس خود برای خود قانون می نویسد و این تعارض منافع است.

فلاحی در مورد برخی مدیران دارای تخلف بیان داشت: پرونده مدیران فاسد را تا انتها دنبال خواهیم کرد ضمن اینکه هر فسادی در هر دستگاهی دیدید به ما گزارش دهید.

حجت الاسلام فلاحی در پایان افزود: در چندروز آتی اکیپ بازرسی برای تخلفات برخی مدیران و دستگاه ها به استان می آیند.

۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
کد خبر: ۱۱۰٬۴۲۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =