۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
کد خبر: . ۱۰۷٬۲۷۸
آذربایجان‌شرقی پیشرو در طرح جهش تولید دیم زارهای کشور

تبریز- مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آذربایجان شرقی از پیشرو بودن آذربایجان شرقی در طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور خبر داد.

به گزارش بازار، مصباح ربانی در گفتگو با خبرنگاران  اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی در بین استان‌ های مجری طرح جهش تولید بیشترین موفقیت را در کشور کسب کرده است.

وی گفت: کشاورزان استان در سال اول این طرح از نظر سطح زیر کشت و اجرا بیشترین موفقیت را کسب کرده‌ اند.

ربانی افزود: این طرح با همکاری جهادکشاورزی، موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور و با پشتیبانی مالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سطح ۱۵۴ هزار هکتار از دیمزارهای استان اجرا شد.

وی اضافه کرد: طرح جهش تولید سال زراعی آینده در سطح بیش از ۳۵۰ هزار هکتار از مزارع دیم استان اجرا می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: حمایت مالی، بیمه اراضی زیر کشت طرح، آموزش، تامین کود و سم این طرح را ستاد برعهده دارد.

وی، هدف از اجرای این طرح را حمایت از تولیدات زراعی، افزایش تولید در دیمزارها، افزایش درآمد کشاورزان و تامین امنیت غذایی کشور اعلام کرد.

ربانی متذکر شد: آذربایجان‌شرقی از استان ‌های دیم ‌خیز در کشور و توسعه این طرح به تمام دیمزارها از برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی است.

وی با بیان اینکه طرح جهش تولید امسال  با مشارکت ۹۲ هزار کشاورز در ۷ هزار و ۸۹۸ روستای کشور اجرا شد افزود: از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)  ۱۷۳ میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است.

گفتنی است طرح جهش تولید به صورت پایلوت در ۶ استان کشور اجرا می‌شود که با اتمام دوره طرح، تولید در دیمزارها تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
کد خبر: ۱۰۷٬۲۷۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =