۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
کد خبر: . ۱۰۷٬۰۱۳
۸۰ درصد تست‌های مورد نیاز صنایع برق کشور در زنجان انجام خواهد شد

زنجان- کرمی، مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ زنجان گفت: با ایجاد آزمایشگاه فشاری قوی برق در زنجان می توان ۸۰ درصد تست‌های مورد نیاز صنایع برق کشور را در این استان انجام داد.

 قاسم کرمی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به ایجاد آزمایشگاه فشار قوی صنایع برق و استفاده واحدهای تولیدی حوزه برق در استان زنجان گفت: در کارگروهی که متشکل از دستگاه‌های مربوطه و فعالان این حوزه بوده شرکت «اپیل» به عنوان مسول ایجاد این آزمایشگاه در زنجان انتخاب و جهت همکاری معرفی شده بود.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا و با توجه به علاقه مندی این شرکت به استفاده از زمین‌های شرکت پارس سوئیج برای ایجاد آزمایشگاه فشار قوی در زنجان جلسات مختلفی برگزار شد، تصریح کرد: شرکت با توجه به این موضوع قیمت کارشناسی شده‌ای را برای خرید اعلام کرد، اما توافقات لازم با شرکت مذکور برای خرید زمین از جانب آنها صورت نگرفت و پس از آن پیشنهاد خرید زمین در شهرک صنعتی اختصاصی الکترونیک به آنها شده است.

مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ زنجان با بیان اینکه شرکت پارس سوییچ با توجه به نیاز خود و همچنین دیگر واحدهای تولیدی صنایع برق به صورت مستقل تصمیم به ایجاد آزمایشگاه فشار قوی برق دارد و صحبت‌هایی نیز با پارک علم و فناوری صورت گرفت تا در زمین متعلق به خود شرکت مرکز نوآوری نیرو ایجاد شود، تصریح کرد: با وجود این پیگیری‌ها، این مهم منابع مالی لازم و قابل توجهی نیاز دارد که ایجاد و آغاز به کار آن نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است.

کرمی با تاکید بر اینکه جهت ایجاد آزمایشگاه فشاری قوی برق در زنجان و در زمین متعلق به شرکت با توجه به نزدیکی به پست فشار قوی غایتی، نقطه مطلوبی است، گفت: می‌توان با ایجاد این مرکز ۸۰ درصد تست‌های مورد نیاز صنایع برق کشور را در آزمایشگاه زنجان انجام داد.

وی با بیان اینکه سالیانه رقم حداقل ۵۰۰ هزار یورو هزینه تست‌ها در خارج از کشور بوده که ایجاد این آزمایشگاه، صرفه جویی قابل توجه ارزی در پی خواهد داشت، ابراز کرد: آزمایشگاه‌های خارج از کشور به صورت مستقیم با ما همکاری ندارند و تست‌ها از طریق شرکت‌های خارجی و از مبدا کشورهای همسایه با طی فرآیندی طولانی و سخت صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ زنجان با تاکید بر اینکه تمامی شرکت‌های حوزه صنایع برق در کشور می‌توانند با ایجاد این آزمایشگاه به سرعت و با هزینه‌های پایین‌تر و به صرفه در حداقل زمان نتایج را اخذ و برنامه‌های خود را پیگیری نمایند، افزود: حداکثر سرمایه گذاری موردنیاز ایجاد این آزمایشگاه ۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که شامل صفر تا ۱۰۰ ایجاد و راه‌اندازی و خرید تجهیزات در بازه زمانی ۱۲ الی ۱۸ ماهه است.

کرمی با تاکید بر اینکه شهر زنجان در بخش برق و الکترونیک ظرفیت بسیار بالایی شامل امکانات و برخی زیرساخت‌ها، صنایع پایه برق، نیروی انسانی و پایگاه علمی چون دانشگاه زنجان و … دارا است، اظهار کرد: استان زنجان در حوزه صنایع برق و الکترونیک نیازمند یک کار جدی و سرمایه گذاری بزرگ می‌باشد که تحقق این مهم نیاز به مشوق‌ها و تسهیلات ارزان قیمت و حمایت مسولان امر دارد.

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۰۷٬۰۱۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =