۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
کد خبر: . ۱۰۴٬۸۹۴
ساخت یک میلیون مسکن در سال واقع بینانه است

مدیرعامل بانک مسکن گفت: نظام بانکی کشور باید سهم بخش مسکن از تسهیلات را احیا کرده و با عمل به قانون زمینه ساخت یک میلیون مسکن در سال را فراهم کنند.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به وعده دولت مردمی به منظور ساخت مسکن گفت: مطلبی که رئیس جمهور پیرامون ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال عنوان کردند، واقع بینانه است.

مدیرعامل بانک تخصصی مسکن با اشاره به تحقق منابع مالی ساخت یک میلیون مسکن در سال گفت: مجلس شورای اسلامی در قالب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل سیستم بانکی کشور را مکلف کرده که ساخت ۱.۲ میلیون واحد مسکونی در یک سال را به مبلغ مجموع ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در قالب تسیهلات ساخت مسکن تامین مالی کنند.

نظام بانکی منابع مالی ساخت یک میلیون مسکن را مهیا کند

وی در بیان اینکه ۲۱۰ هزار واحد مسکونی از ۱.۲ میلیون فقره تسهیلات ساخت مسکن به عهده بانک مسکن گذاشته شده است، افزود: نظام بانکی کشور باید سهم بخش مسکن از تسهیلات را احیا کرده و با عمل به قانون زمینه ساخت ۱ میلیون مسکن در سال را فراهم کنند.

شایان با اشاره به اینکه امکان ساخت یک میلیون مسکن بر اساس ظرفیت‌های این حوزه در کشور وجود دارد، گفت: با توجه به حجم نقدینگی موجود در کشور، در حال حاضر کمتر از ۳.۵ درصد از تسهیلات پرداختی مرتبط با مسئله مسکن است و احیای سهم مسکن از تسهیلات می‌تواند منابع مالی مرتبط با ساخت ۱ میلیون مسکن در سال را فراهم کند.

مدیرعامل بانک تخصصی مسکن در گفتگو با فارس با اشاره به ضمانت اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن در قانون بودجه ۱۴۰۰ گفت: در شرایطی که بانک‌های نخواهند سهم بخش مسکن از تسهیلات خود را افزایش دهند، سپرده قانونی آن‌های نزد بانک مرکزی افزایش پیدا می‌کند و ما به ازای سهمی که پرداخت نمی‌کنند، باید مالیات بپردازند.

شایان در پایان گفت: بر اساس الزامات موجود، برای نظام بانکی اقتصادی نیست که بخواهد از پرداخت تسهیلات مسکن سرپیچی کند و مدیران سیستم بانکی کشور باید برای تحقق وعده رئیس جمهور تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
کد خبر: ۱۰۴٬۸۹۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =