۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
کد خبر: . ۱۰۰٬۷۳۱
صف خرید مرغ هر روز طولانی تر از دیروز| فرار اتحادیه از پاسخگویی! | قیمت در بازار ۴۰ هزار تومان

با افزایش قیمت مرغ در بازار آزاد از اواخر تیرماه سال جاری شاهد صف های طولانی مردم در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران برای خرید مرغ با قیمت مصوب هستیم و هر روز صف ها طولانی تر از دیروز!

بازار؛ گروه اصناف و بازرگانی: هر روز شاهد طولانی شدن صف های مردم برای خرید مرغ هستیم و هیچ مقامی هم پاسخگویی دلا از ۳ ساعت در صف بمانند.

یکی از خریداران مرغ امروز به خبرنگار بازار گفت: قیمت مرغ در بازار آزاد به بیش از ۴۰ هزار تومان رسیده و خیلی ها توان خرید مرغ با این قیمت را ندارند.

«علی حسینی» تاکید کرد: از ساعت ۷ صبح امروز برای خرید مرغ به میدان قزل قلعه آمده ایم فعلا که ساعت ۸.۳۰ دقیقه است کامیون مرغ در حال تخلیه بار خود است که از استان گیلان به این میدان ارسال شده است.

وی بیان کرد: با توجه به قیمت گوشت قرمز مصرف مرغ در بین خانواده ها بیشتر شده و حداقل هر هفته ۴ تا ۵ وعده غذایی مردم را مرغ تشکیل می دهد.

واقعا به مسئولان متاسف هستم که نمی توانند بازار مرغ را سامان دهند
یک خانم خریدار مرغ در صف میدان قزل قلعه به خبرنگار بازار گفت: واقعا برای مسئولان متاسف هستیم که چرا نمی توانند بازار مرغ را سر و سامان دهند تا به این گرفتاری مردم پایان دهند.

وی که خود را به خبرنگار خبرگزاری بازار مصطفوی معرفی کرد، گفت: هر هفته دو بار به میدان تره بار برای خرید مرغ مراجعه می کنم اما باید بیش از ۳ ساعت در صف بمانم تا ۳ عدد مرغ با قیمت مصوب خریدار کنم.

صف خرید مرغ هر روز طولانی تر از دیروز| فرار اتحادیه مرغ از پاسخگویی! | مرغ در بازار ۴۰ هزار تومان

با توجه به اینکه عرضه مرغ با قیمت مصوب در بازار سطح شهر بسیار کاهش یافته هر روز شاهد افزایش طول صف خریداران در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران هستیم به طوری که هم اکنون طول این صف ها به بیش از ۲۵۰ متر رسیده است.

هجوم مردم برای خرید مرغ با قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان از میادین میوه و تره‌ بار شهرداری تهران، طول صف های خریداران در این میادین هر روز طولانی تر می شود و هیچ مقامی پاسخگو نیست.

رئیس اتحادیه مرغی و ماهی تهران پاسخگو نیست
خبرنگار خبرگزاری بازار در طی دو هفته گذشته بارها با «مهدی یوسف خانی» رئیس اتحادیه مرغ و ماهی تهران برای اطلاع از دلایل کمبود مرغ در تهران تماس گرفته، اما این مقام مسئول پاسخگوی تلفن همراه خود نبوده است.

تماس های مکرر با اتحادیه مرغ و ماهی تهران با شماره تلفن ۸۸۳۰۲۲۴۷ بی نتیجه بوده؛ هیچ زمانی این اتحادیه پاسخگو نبوده و هدایت تلفن های مردم به امور اجرایی، مالی و رسیدگی به شکایات این اتحادیه نیز بی فایده است و عملا این اتحادیه تعطیل شده و کسی پاسخگو نیست 

همچنین با تماس های مکرر با اتحادیه مرغ و ماهی تهران با شماره تلفن ۸۸۳۰۲۲۴۷، هیچ زمانی این اتحادیه پاسخگو نبوده و هدایت تلفن های مردم به امور اجرایی، مالی و رسیدگی به شکایات این اتحادیه نیز بی فایده بوده است و عملا این اتحادیه تعطیل شده و کسی پاسخگو نیست .

این در حالی است که در چند هفته اخیر نابسامانی در توزیع مرغ با قیمت مصوب مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده و داده های سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) کشور نیز نشان می دهد که در حال حاضر توزیع مرغ با واقعیت های بازار مرغ کشور اصلا مطابقت ندارد.

خطرگسترش بیماری کرونا برای مردم و شهروندان در صف های خرید مرغ
با توجه به شیوع بیماری کرونا تشکیل صف های خرید مرغ باعث گسترده شدن این بیماری در بین مردم خواهد شد زیرا مردم برای خرید مرغ مورد نیاز خود در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، حضوری پر رنگ و پر ازدحام دارند و این در شرایط حاضر بسیار خطرناک است.

در حال حاضر عموم مردم برای خرید گوشت قرمز گران قیمت توانایی مالی ندارند، لذا خرید ‌مرغ مشتریان زیادی پیدا کرده است و این وضعیت صف‌های خرید مرغ با نرخ مصوب را در میادین تهران طولانی کرده است.

صف خرید مرغ هر روز طولانی تر از دیروز| فرار اتحادیه مرغ از پاسخگویی! | مرغ در بازار ۴۰ هزار تومان

پیشتر خبرنگار خبرگزاری بازار در خصوص کمبود و افزایش قیمت مرغ در بازار با «حبیب اسدالله نژاد» نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران گفتگو کرده بود و این مقام مسئول در حوزه تولید مرغ در کشور معتقد است که تولید مرغ در کشور کمبودی ندارد و تولید کنندگان جوجه ریزی خود را به موقع انجام داده اند و در این مساله به مرغ مورد نیاز مردم نیز توجه شده است.

چرا مرغ در مرغ فروشی ها کمیاب شده و قیمت آن نیز تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است
وی اظهار داشت: تولید مرغ در کشور مشکلی ندارد، اما در توزیع مرغ مشکلات اساسی وجود دارد و باید دست اندرکاران وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی پاسخگو باشند که چرا مرغ در مرغ فروشی ها کمیاب شده و قیمت آن افزایش یافته است.

داده های سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور(سماصط) نشان می دهد که آلان نباید کمبودی در بازار داشته باشیم چون تمام اطلاعات تولید مرغ در مرغداری ها این مساله را نشان می دهد

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران بیان کرد: داده های سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور(سماصط) نشان می دهد که آلان نباید کمبودی در بازار داشته باشیم چون تمام اطلاعات تولید مرغ در مرغ داری ها این مساله را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه تمام فرآیند تولید مرغ در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور رصد و پایش می‌شود، یادآورشد: این سامانه در وزارت جهاد کشاورزی همه اطلاعات مرغداری‌های از جوجه ریزی تا مصرف دان و میزان مرغی که باید تحویل داده شود، ثبت و ضبط می‌شود و همه مراحل تولید مرغ به خوبی رصد می شود.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران تاکید کرد: اما داده های سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور(سماصط) در حال حاضر با واقعیت های بازار مرغ کشور مطابقت ندارد و فاصله زیادی هم بین آمار تولید با میزان توزیع دارد.

مرغداران در خرداد ماه ۱۱۹ میلیون قطعه و در اردیبشهت ماه ۱۱۳ میلیون قطعه جوجه ریزی داشته اند و این کاملا با نیاز بازار مطابقت دارد

اسدالله نژاد به میزان جوجه ریزی در ماه های اردیبهشت و خرداد ماه اشاره کرد و گفت: مرغداران در خرداد ماه ۱۱۹ میلیون قطعه و در اردیبشهت ماه ۱۱۳ میلیون قطعه جوجه ریزی کرده اند و این کاملا با نیاز بازار مطابقت دارد.

وی اظهارداشت: ما تولید کننده مرغ هستیم و مسئول توزیع مرغ در کشور نیستم باید دستگاه های نظارتی وزارت صنعت و جهادکشاورزی برای نحوه توزیع مرغ نظارت کامل داشته باشند این نابسامانی توزیع مرغ در کشور برطرف شود.

اسدالله نژاد با بیان اینکه هر چه جوجه ریزی شده و مرغ تولید شده از طرف تولید کنندگان به بازار عرضه می شود، گفت: تولید کننده هرچه نهاده های دامی از جهاد کشاورزی، دریافت کرده اند به جای آن مرغ با نرغ مصوب تحویل داده اند.

هم اکنون هرچه از طرف تولیدکنندگان مرغ به کشتارگاه ها ارسال می شود با نرخ مصوب است و اگر قیمت مرغ در بازار بیشتر از این باشد در واقع نوعی بی انصافی در حق مردم و مصرف کنندگان است

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران تصریح کرد: هم اکنون هرچه از طرف تولیدکنندگان مرغ به کشتارگاه ها ارسال می شود با نرخ مصوب است و اگر قیمت مرغ بیشتر از این باشد در واقع نوعی بی انصافی در حق مردم و مصرف کنندگان است.

صف خرید مرغ هر روز طولانی تر از دیروز| فرار اتحادیه مرغ از پاسخگویی! | مرغ در بازار ۴۰ هزار تومان

نابسانی در بازار مرغ قیمت آن در روزهای اخیر به بیش از ۴۰ هزار تومان افزایش داده است 
 از اول سال جاری قیمت مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده و همه مرغ فروشی های موظفند که مرغ را به این قیمت به مرم بفروشند، اما به علت نابسانی در بازار مرغ قیمت آن در روزهای اخیر به بیش از ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

کمبود مرغ در بازار کاملا مشهود است و بسیاری از مرغ فروشی های در سطح شهر تهران مرغ ندارند و اگر هم داشته باشند با قیمت بیش از ۴۰ هزار تومان به مردم عرضه می شود و عده ای به علت نیاز مجبور به خرید مرغ با این قیمت هستند.

۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
کد خبر: ۱۰۰٬۷۳۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =