۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
کد خبر: . ۱۰۰٬۲۰۸
ورود کارخانه‌های سیمان به بازار بورس به نفع خریداران خراسان جنوبی نیست

بیرجند-چاجی،نائب رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی گفت:ورود کارخانه‌های سیمان خراسان جنوبی به بازار بورس به واسطه عرضه سیمان با قیمت بالا و خرید شرکت‌های عمده به نفع خریدار داخل استان نیست.

جلیل چاجی در گفت و گو با خبرنگار بازار اظهارکرد: ممکن است مسائل مرتبط با کاهش مصرف برق کارخانه‌های سیمان در برخی از استان‌ها زمینه افزایش قیمت را به وجود آورده باشد ولی در داخل خراسان‌جنوبی به واسطه وجود دو کارخانه سیمان این اتفاق خوشبختانه رخ نداده است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در گذشته این مسئله مطرح بود که مصالح ساختمانی تولید داخل خراسان‌جنوبی به واسطه اختلاف قیمت به استان‌های دیگر برده می شود و این موضوع یکی از دلایل کمبود در داخل استان است ولی در حال حاضر به واسطه افزایش قیمت کرایه این موضوع توجیه اقتصادی ندارد.

چاجی با اشاره به اینکه یکی از دو کارخانه تولید سیمان در خراسان‌جنوبی وارد بازار بورس شده است، افزود: این موضوع به واسطه عرضه سیمان با قیمت بالا و خرید توسط شرکت‌های عمده در نهایت به نفع خریدار داخل استان نیست ولی کارخانه‌ها از این قصه سود خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هر کیسه سیمان در خراسان‌جنوبی بین ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، یادآور شد: خوشبخانه در استان از نظر عرضه سیمان و سایر مصالح ساختمانی هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی گفت: اگر ساخت و سازهای طرح ملی مسکن در خراسان‌جنوبی آغاز شود بی شک موجب رونق بازار مصالح ساختمانی در استان می‌شود ولی هنوز تأثیری نداشته است.

۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
کد خبر: ۱۰۰٬۲۰۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =