۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
کاهش مالیات بخش تولید با هدف حمایت از تولید کننده
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد

کاهش مالیات بخش تولید با هدف حمایت از تولید کننده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ با افزایش سهم مالیات، فشار مالیات را از بخش تولید برداشته و به دنبال شناسایی فرارهای مالیاتی است.

به گزارش بازار، جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ با افزایش سهم مالیات، فشار مالیات را از بخش تولید برداشته و به دنبال شناسایی فرارهای مالیاتی است.

قادری اظهار داشت: دولت باید سهم مالیات‌ها در تولید ناخالص ملی و منابع بودجه را افزایش دهد. این امر باید در راستای کاهش فشار به فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان باشد.

وی افزود: دولت در لایحه بودجه سال آینده تلاش کرده است تا سهم مالیات را افزایش دهد بدون اینکه نرخ مالیات‌ها اضافه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه‌داد: باید افزایش سهم مالیات‌ها در بودجه و ناخالص ملی از محل جلوگیری از فرارهای مالیاتی و پایه‌های جدید مالیاتی باشد که به تولید آسیب نزند.

وی با بیان اینکه دولت هفت درصد نرخ مالیات بر بخش تولید را کاهش داده است، گفت: بر اساس لایحه بودجه، نرخ مالیات واحدهای تولیدی از ۲۵ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت؛ این بخشودگی علاوه بر سایر معافیت‌ها و بخشودگی‌ها و مشوق‌های قانونی اعمال می‌شود.

قادری تاکید کرد: این کاهش مالیات بر بخش تولید باید در سال‌های بعدی نیز کاهش یابد تا شاهد رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی باشیم.

وی بیان‌داشت: همچنین اگر شرکت‌های بورسی سود خود را توزیع نکروده و به‌جای آن سرمایه گذاری کنند، طبق لایحه بودجه سال آینده مشمول معافیت مالیاتی هم خواهند شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم در لایحه بودجه ۱۴۰۲ سهم مالیات را افزایش داده است، گفت: با کاهش وابستگی به نفت، افزایش سهم مالیات در بودجه پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: دولت باید با تکیه بر درآمدهای مالیاتی نسبت به کاهش هزینه‌ها اقدام کند و در بحث کوچک سازی و چابک سازی دستگاه‌ها و نهادها قدم بردارد.

کد خبر: ۲۰۴٬۲۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha