۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
کد خبر: . ۱۹۰٬۸۴۴
احکام مالیاتی نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، احکام مالیاتی آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ کرد.

به گزارش بازار به نقل از رسانه مالیاتی ایران، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، احکام مالیاتی آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور موضوع تصویب نامه شماره ۱۱۹۹۹۶/ت/۵۹۸۰۷ هـ مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ هیأت محترم وزیران را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

براساس مفاد این بخشنامه، اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت داوطلبانه در احداث، تعمیر، توسعه، بازسازی و تجهیز مراکز آموزشی مربوط با اولویت نیازهای مصرفی مهارتی شامل مواد مصرفی و ابزار کارگاهی برای آموزش ‌های عملی کشور اقدام به کمک مالی (نقدی) و غیرنقدی (اهدای اموال منقول و غیرمنقول) به سازمان می‌کنند، به معنای اهدا کنندگان (خیرین) می‌باشند.

همچنین طبق مفاد بخشنامه یاد شده، هدایا و کمک ‌های نقدی و غیرنقدی اهداکنندگان که با رعایت مقررات کامل این آیین نامه به سازمان اهدا می‌شود، در صورتی که سازمان تأییدیه منابع پرداختی و با مبلغ تقویم شده هدایای غیرنقدی هر شخص در هر سال را حداکثر تا پایان اردیبهشت سال بعد به صورت سامانه (سیستمی) به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نماید، با شرط مشخص بودن پرونده مالیاتی که باید محاسبات تعیین درآمد مشمول مالیات هزینه‌های مزبور اعمال شود، هزینه قابل قبول مالیاتی سال پرداخت یا اهدا تلقی می‌شود.

۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
کد خبر: ۱۹۰٬۸۴۴

اخبار مرتبط

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =