۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
کد خبر: . ۱۶۸٬۲۷۹
۲۱ هزار میلیارد تومان رهاورد سفر رئیس جمهور برای کرمان

کرمان- استاندار کرمان رهاورد سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان کرمان را ۲۱ هزار میلیارد تومان در حوزه اعتبارات و تسهیلات عنوان کرد.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار کرمان با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمان به سه دیدار عمومی رئیس جمهور با مردم کرمان، جیرفت و بم اشاره داشت و گفت: رئیسی مستقیم با مردم سخن گفتند و به سوالات و دغدغه‌های آنها پاسخ داد.

وی ادامه داد: دیدارهای تخصصی نیز در حوزه مسائل اقتصادی استان با تکیه بر معادن، نخبگان، ایثارگران و نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور و وزرای دولت برگزار گردید و نکات مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

فداکار ابراز داشت: بازدیدهای سرزده‌ای نیز توسط هیئت دولت و رئیس جمهور انجام شد از جمله روستای کروچان و تنگ‌شاه که از مناطق بسیار محروم جنوب استان هستند و تصمیمات مهمی توسط رئیس جمهور اتخاذ شد و تیمی نیز برای اجرای آن طی روزهای آینده به این مناطق اعزام می‌شوند.

استاندار کرمان عنوان کرد: وزرا نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس در نقاط مختلف استان حضور یافتند و در حوزه‌های تخصصی ورود کردند.

وی بیان کرد: نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در سفر ریاست جمهور در حال دسته‌بندی است تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرند.

استاندار کرمان با بیان اینکه برای مصوبات سفرهای هیئت دولت، پروژه‌ها از قبل مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: بنای دولت بر کلنگ‌زنی طرح‌های جدید نیست، الا زمانی که پروژه ضروری و یا خاصی وجود داشت باشد.

تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام

وی با بیان اینکه تاکید دولت بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام است، بیان کرد: شرط دولت مردمی در سفرهای دور اول بر تکمیل طرح‌هایی است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و دارای ضروت هستند تا سریعتر مورد بهره‌برداری و استفاده مردم قرار گیرند.

فداکار ابراز داشت: تصمیم دولت بر ایجاد خوابگاه متاهلین بود که در این سفر برای دانشگاه شهید باهنر و علوم پزشکی اعتبار گذاشته شد.

استاندار کرمان گفت: در مجموع سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان ۲۱۶ مصوبه داشت که تعداد دیگری نیز با توجه به دستورات رئیس جمهور و وزرا طبق بازدیدهای انجام شده به آن اضافه می‌شود.

وی ابراز داشت: سیل بند جنوب مهمترین مسئله است که رئیس جمهور با بالگرد از آن بازدید داشتند. ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و ۱۲۰ کیلومتر آن باقی مانده که برای مهار سیلاب‌ها در جنوب استان باید اجرایی شود.

فداکار بیان کرد: جاده مهم محمدآباد ریگان به جاسک نیز بسیار حائز اهمیت است که بخشی از آن از مناطق بسیار محروم می‌گذرد و رئیس جمهور بر تکمیل آن تاکید کردند.

وی ادامه داد: این پروژه طرح استانی است که مقرر شد تا ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکار داده شود و تکمیل گردد.

استاندار کرمان گفت: تامین اعتبار برای زیرساخت گلزار شهدای کرمان با توجه به مزار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت که برای راه دسترسی، امکانات عمومی، اورژانس، پارکینگ این مکان لحاظ شود.

فداکار تصریح کرد: تکمیل مصلای کرمان و تفویض اختیار تبصره ۵ قانون معادن به استان که کمک بسیاری را خواهد کرد و پروژه های زیادی را می‌توان در قبال آن اجرا کرد.

۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شد

استاندار کرمان با بیان اینکه مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوی در دو بخش اعتبار مستقیم و تسهیلات است، عنوان کرد: در مجموع بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان در سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

فداکار افزود: ۱۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان اعتبار و ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان ادامه داد: در بخش آب و خاک ۶۲ مصوبه با ۳ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان، در زمینه اشتغال ۱۱ مصوبه که عمدتا تسهیلات است و در بهداشت و درمان ۱۳ مصوبه با یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان مصوبه داریم.

وی افزود: در حوزه رفاهی و اجتماعی ۱۸ مصوبه، زیربنایی بیشترین اعتبار معادل ۹۹۸۰ میلیارد تومان و شامل ۳۳ مصوبه داریم و باید توجه داشت که کل اعتبار عمرانی استان سالانه ۳ هزار میلیارد تومان است.

فداکار اضافه کرد: در حوزه فرهنگی و آموزش و پرورش ۵۵ مصوبه داریم.

استاندار کرمان با اشاره به اهم مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل مدارس و مجتمع‌های آموزشی استان، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل خوابگاه‌های مدارس شبانه‌روزی، ۱۵۰ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی مدارس، ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان‌های جنوب استان، ۶۰ میلیارد تومان بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب رفسنجان، ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمارستان بم مصوب شده است.

فداکار تصریح کرد: ۴۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام ورزشی کارگران چند شهر، ۴۰ میلیارد تومان تکمیل مراکز فنی و حرفه‌ای، اعتباراتی برای پزشکی قانونی، تکمیل ساختمان‌های دادگستری از دیگر مصوبات است.

وی گفت: بیشترین تعداد مصوبه را بعد از وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی با ۶۱ مصوبه داشته و سومین عدد مربوط به وزارت نیرو است.

فداکار بیان کرد: در بخش کشاورزی ۲۰۰ میلیارد تومان برای سیستم‌های نوین آبیاری، ۱۷۰ میلیارد تومان اجرای ۲۵۰ کیلومتر خطوط انتقال آب در شمال استان، ۱۰۰ میلیارد تومان مرمت و نگهداری راه‌های عشایری مصوب شده است.

وی با اشاره به مصوبه ۷۰ میلیارد تومانی وزارت صمت برای تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی گفت: مصوباتی در زمینه ایجاد مجتمع‌های فرهنگی هنری در قلعه‌گنج، ریگان، رابر و تکمیل کتابخانه‌های عمومی داشتیم.

استاندار کرمان بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی ۳۵۰ میلیارد تومان مصوبه، وزارت ورزش و جوانان ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان، هلال احمر چهار مصوبه، بنیاد مسکن ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار، بهزیستی ۵۷ میلیارد تومان برای تکمیل مراکز حمایتی و برای سازمان زندان‌ها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

فداکار بیان کرد: ستادی برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان تشکیل خواهد شد و دستگاه‌های اجرای باید موارد را پیگیری کنند.

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۱۶۸٬۲۷۹

اخبار مرتبط

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =