۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
سامانه کدال، نقطه اشتراکی برای ناشران و اهالی بازار سرمایه
در سالروز رونمایی کدال بررسی شد؛

سامانه کدال، نقطه اشتراکی برای ناشران و اهالی بازار سرمایه

امروز هفتم مهر ماه، دهمین سالروز رونمایی از سامانه کدال است. سامانه‌ای که ناشران در آن اطلاعات خود را در آن با اهالی بازار سرمایه به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، سامانه کدال به نشانی WWW.CODAL.IR به منظور مکانیزه کردن، جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس طراحی شده است.

طبق ماده ۲ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه ۱۳۸۴)، سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و با هدف ساماندهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و نظارت بر افشای اطلاعات با اهمیت توسط شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، تولید سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران کدال را به شرکت رایان بورس محول کرد.

از جمله اهداف این سامانه می توان به، تسریع در ارایه اطلاعات ناشران اوراق بهادار و افشای عمومی آن، ایجاد ساز و کاری جهت تسهیل فرایند تهیه و افشای اطلاعات، فراهم آوردن امکان دسترسی آسان استفاده کنندگان به اطلاعیه‌ها، فراهم آوردن امکان نظارت مؤثرتر بر نحوه ارایه و افشای اطلاعات، افزایش شفافیت اطلاعاتی از طریق کاهش دورۀ زمانی تهیه تا انتشار اطلاعات و افزایش هماهنگی واحدهای درون سازمانی و برون سازمانی و ارتقای سطح اطلاع رسانی اشاره کرد.

شرکت رایان بورس بر این باور است تا با بهره گیری از دانش جهانی و نیروهای متخصص ایرانی، بهترین تکنولوژی‌ها و راهکارهای فنی در حوزه طراحی و مهندسی نرم‌افزارهای تخصصی و سیستم های اطلاعاتی را در راستای سیاست‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کند.

کد خبر: ۱۰۹٬۸۳۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha