• طوفان سالی در آمریکا

  AFP, Getty

  طوفان سالی در آمریکا

  وقوع طوفان سالی در مناطق ساحلی ایالت های آلاباما و فلوریدا ضمن آب گرفتگی معابر موجب قطع برق صدها هزار خانه و بنگاه اقتصادی شده است. طوفان در این مناطق سبب بارش شدید باران و وزش بادهایی با سرعت ۱۶۵ کیلومتر در ساعت شده است.

 • گفتگو بازار درباره اوضاع بورس با مصطفی صفایی

  امین فلک دوست؛

  گفتگو بازار درباره اوضاع بورس با مصطفی صفایی

  مصطفی صفایی کارشناس بازار بورس ایران در گفتگو با خبرنگار بازار به سوالات این خبرنگار در حوزه بورس و اوضاع آن در این برهه پاسخ داد.

 • نابودی چند شهر آمریکا در اثر آتش سوزی

  Reuters

  نابودی چند شهر آمریکا در اثر آتش سوزی

  آتش سوزی های بی سابقه روزهای اخیر در بخش هایی از ایالت های کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن موجب نابودی کامل ۵ شهر کوچک آمریکا شده و تاکنون دست کم ۹ کشته بر جای گذاشته است. پیش بینی شده که تعداد کشته ها و خسارات این آتش سوزی ها بالاتر برود.

 • آتش سوزی مجدد در بندر بیروت

  AFP, Getty, Reuters

  آتش سوزی مجدد در بندر بیروت

  با گذشت حدود یک ماه از انفجار عظیم بندر بیروت، این بندر بار دیگر طعمه حریق شد. میشل عون رئیس جمهور لبنان گفته این حادثه ممکن است در نتیجه خطای فنی، خرابکاری یا سهل انگاری رخ داده باشد و در هر صورت باید از وقوع حوادث اینچنینی جلوگیری شود.

 • آتش سوزی در کمپ پناهجویان در یونان

  Reuters

  آتش سوزی در کمپ پناهجویان در یونان

  بر اثر وقوع آتش سوزی در کمپ پناهجویان موریا در جزیره لسبوس یونان هزاران پناهجو سرپناه خود را از دست دادند. بیش از 12 هزار پناهجو در این کمپ زندگی می کردند که به گفته مقامات اکنون این کمپ به طور کامل از بین رفته است.

 • خسارات طوفان هایشن در ژاپن و کره جنوبی

  Reuters

  خسارات طوفان هایشن در ژاپن و کره جنوبی

  وقوع طوفان هایشن با سرعت 160 کیلومتر در ساعت 4 ناپدید در ژاپن بر جای گذاشت و برق حدود 24 هزار خانوار را در کره جنوبی قطع کرد. شهروندان این مناطق کمتر از یک هفته پیش در اثر طوفان مایساک آسیب دیده بودند.

 • وقوع سیل در سنگال

  Reuters

  وقوع سیل در سنگال

  پس از بارندگی سیل آسای هفت ساعته در سنگال، که موجب وقوع سیل در این کشور شد رئیس جمهور سنگال وضعیت اضطراری اعلام کرد. به گفته وزیر آب سنگال این حجم از بارندگی در کمتر از یک روز، معمولا در طی 3 ماه بارانی سال رخ می دهد. تاکنون 3 کودک در اثر سیل جان خود را از دست داده اند.

 • نمایشگاه تجارت خدمات در چین

  Xinhua

  نمایشگاه تجارت خدمات در چین

  نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات چین در پکن اولین رویداد مهم اقتصادی و تجاری بین المللی است که از زمان شیوع کرونا به صورت حضوری در این کشور برگزار می شود. ۱۸ هزار شرکت و موسسه از ۱۴۸ کشور و منطقه در این نمایشگاه حضور دارند.

 • آتش سوزی های گسترده در کالیفرنیا

  AFP

  آتش سوزی های گسترده در کالیفرنیا

  در حالی که دمای هوا در کالیفرنیای آمریکا به 49 درجه سانتیگراد رسیده، چند آتش سوزی گسترده مناطق جنگلی این ایالت را طعمه خود کرده است. آتش سوزی ها تاکنون حدود 647 هزار هکتار از مراتع و جنگل های منطقه را نابود کرده است. 500 آتش نشان مشغول مهار آتش هستند.

 • بازار ماهی تن در توکیو

  Reuters

  بازار ماهی تن در توکیو

  بازار ماهی تن توکیو که بزرگترین بازار فروش این فرآورده در جهان به شمار می رود، روزهای خلوتی را سپری می کند، زیرا تقاضا برای خرید ماهی تن به شدت کاهش یافته است. واردات ماهی تن ژاپ در ۶ ماهه نخست امسال کاهشی ۱۸ درصدی را شاهد بوده است.

 • بازی‌های ارتش های جهان در روسیه

  Reuters

  بازی‌های ارتش های جهان در روسیه

  ارتش های کشورهای شرکت کننده در رقابت های بازی های بین المللی ارتش های جهان در آلابینوی روسیه، توانمندی ها و تجهیزات نظامی خود را به رخ یکدیگر کشیدند. روسیه خود یکی از بزرگترین صادرکندگان تسلیحات در جهان به شمار می رود.

 • طوفان مایساک در کره جنوبی

  EPA, AFP, Getty

  طوفان مایساک در کره جنوبی

  در حالی که هنوز خسارات طوفان گرمسیری هفته گذشته جبران نشده است، طوفان مایساک شبه جزیره کره را در نوردیده و موجب وارد آمدن خساراتی در کره جنوبی شده است. در شهر بوسان دست کم یک نفر کشته شده و حدود 2000 نفر از خانه های خود تخلیه شده اند.

 • آتش گرفتن تانکر نفتی در آبهای سریلانکا

  Reuters

  آتش گرفتن تانکر نفتی در آبهای سریلانکا

  یک سوپرتانکر حامل حدود ۲ میلیون بشکه نفت در اقیانوس هند و در نزدیکی ساحل شرقی دچار آتش سوزی شد. کشتی های جنگی روسی و هندی در تلاش اند تا آتش این نفتکش را خاموش کنند. این نفتکش از سواحل کویت عازم هند بوده است.

 • خسارات درگیری های نژادی در ویسکانسین

  Reuters, USA Today

  خسارات درگیری های نژادی در ویسکانسین

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیرغم درخواست مقام های ایالت ویسکانسین، با سفر به شهر کنوشا از خرابی های به بار آمده در نتیجه درگیری های روزهای اخیر این شهر بازدید کرد. به دنبال تیراندازی پلیس به یک شهروند سیاهپوست در کنوشا، در روزهای گذشته درگیری های خونی در این شهر به وقوع پیوسته و خساراتی…

 • خسارات سیل در افغانستان

  AFP, AP

  خسارات سیل در افغانستان

  تعداد کشته های وقوع سیل در شمال و شرق افغانستان طی دو روز گذشته به دست کم 150 تن رسیده است. امدادگران در حال جستجو برای یافتن کسانی هستند که زیر آوارهای خانه های تخریب شده در اثر سیل گرفتار شده اند. وزارت صحت افغانستان اعلام کرده که بخشی از بیمارستان شهر چاریکار در ولایت پروان بر اثر وقوع سیل…

 • خسارات طوفان لارا در آمریکا

  Bloomberg, AFP, Getty

  خسارات طوفان لارا در آمریکا

  طوفان گرمسیری لارا ایالت لوئیزیانا را در نوردیده و یکی از قدرتمندترین طوفان های تاریخ این ایالت جنوبی آمریکا لقب گرفته است. طوفان موجب تخریب بسیاری از خانه ها در این ایالت شده و تاکنون دست کم یک کشته بر جای گذاشته است.

 • افتتاح بزرگترین گلخانه پشت بامی جهان در کانادا

  AFP

  افتتاح بزرگترین گلخانه پشت بامی جهان در کانادا

  بزرگترین گلخانه پشت بامی جهان به مساحت 15 هزار متر مربع در مونترال کانادا شروع به کار کرد. در این گلخانه که وسعت آن به اندازه حدود 3 زمین فوتبال است حدود 100 محصول متنوع کشاورزی تولید می شود.

 • سیل در کراچی پاکستان

  EPA, AFP, AP

  سیل در کراچی پاکستان

  بارش شدید باران در شهر بندری کراچی پاکستان موجب زیر آب رفتن بسیاری از خانه ها و تاسیسات زیرساختی این شهر شده است. سه روز بارندگی بی وقفه در پاکستان تاکنون دست کم ۹۰ کشته بر جای گذاشته و به حداقل ۱۰۰۰ باب واحد مسکونی خسارت زده است.

 • تجارت گل یاس در مصر

  AFP

  تجارت گل یاس در مصر

  کشاورزان مصری در زمین های زراعی حاصلخیز دلتای رود نیل هر سال ده ها تن گل یاس تولید و به کشورهای مختلف صادر می کنند. حجم تجارت این محصول کشاورزی معطر سالانه به ۶.۵ میلیون دلار می رسد. روغن های معطر تولید شده از گل یاس تولیدی مصر بیش از نیمی از عرضه جهانی این محصول را تشکیل می دهد.

 • تابستان سیلابی چین

  Getty, AFP

  تابستان سیلابی چین

  تابستان امسال به دلیل بارش باران های سنگین، سیل های ویرانگری در نقاط مختلف مرکز و جنوب شرق چین رخ داده و ده ها هزار نفر از ساکنان مناطق سیل زده مجبور به ترک خانه های خود شده اند. همچنین در این حوادث صدها نفر جان خود را از دست داده اند.

 • ریزش ساختمان 5 طبقه در غرب هند

  AFP

  ریزش ساختمان 5 طبقه در غرب هند

  امدادگران در شهر مهاد در غرب هند ده ها نفر را زنده از زیر آوار یک آپارتمان 5 طبقه خارج کردند. هنوز علت دقیق فرو ریختن این ساختمان مشخص نشده، اما چنین اتفاقاتی در فصل بارش های موسمی هند بارها رخ می دهد. تاکنون مرگ یک تن تایید شده و بین 50 تا 200 نفر زیر آوار گرفتار شده اند.

 • رونق بندر طرابلس لبنان پس از انفجار بیروت

  AFP, Reuters

  رونق بندر طرابلس لبنان پس از انفجار بیروت

  پس از انفجار ویرانگر بندر بیروت، دومین شهر بزرگ لبنان یعنی طرابلس و بندر آن شاهد افزایش چشمگیر پهلوگیری کشتی های باری و رونق فعالیت های اقتصادی بوده است. آبهای ساحلی بندر طرابلس با عمق بیش از 15 متر امکان پهلوگیری کشتی هایی بزرگتر نسبت به بندر بیروت یا بندر صیدا را فراهم می سازد.

 • طوفان لورا در منطقه کارائیب

  Reuters

  طوفان لورا در منطقه کارائیب

  وقوع طوفان گرمسیری لورا در منطقه کارائیب، خسارات فراوانی را به کشورهایی همچون کوبا، جمهوری دومنیکن و هائیتی وارد کرده است. بسیاری از خانه ها و جاده ها در این کشورها تخریب شده و امدادگران برای نجات سیل زدگان اعزام شده اند. این طوفان در حال حرکت به سمت سواحل آمریکاست.

 • سیل در ترکیه

  Anadolu

  سیل در ترکیه

  وقوع سیل در استان گیرسون در شمال ترکیه دست کم 6 کشته بر جای گذاشته و از سرنوشت 10 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. به گفته مقامات دولتی 153 نفر از مناطق سیل زده نجات یافته اند و 1000 امدادگر در جستجو برای یافتن افراد مفقود شده هستند.

 • استخراج غیرقانونی طلا در برزیل

  AP

  استخراج غیرقانونی طلا در برزیل

  جنگل های آمازون در برزیل سال هاست که به محل فعالیت جویندگان غیرقانونی طلا تبدیل شده است. بر اساس آمارها، سالانه حدود ۳۰ تن طلا به ارزش حدود ۱.۱ میلیارد دلار در استان پارای برزیل داد و ستد می شود. این رقم ۶ برابر میزان طلای استخراج شده ای است که به صورت قانونی اعلام می شود.

 • طغیان رودخانه یانگتسه در چین

  Getty, Xinhua

  طغیان رودخانه یانگتسه در چین

  بالا آمدن بی سابقه سطح آب رودخانه یانگ تسه در جنوب شرقی چین موجب تخلیه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان شهر چونگ کینگ شد. سیلاب تا پای مجسمه ۱۲۰۰ ساله بزرگ بودا بالا آمده است.

 • کشف میدان گازی در آبهای ترکیه

  EPA

  کشف میدان گازی در آبهای ترکیه

  رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی مهم در دریای سیاه خبر داد. به گفته اردوغان این میدان دارای 320 مییارد مترمکعب منابع گازی است و بزرگترین میدان گازی کشف شده در تاریخ این کشور است.

 • قطع برق در غزه

  Reuters

  قطع برق در غزه

  به دنبال جلوگیری از ارسال سوخت به نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی طی یک هفته گذشته، فعالیت تنها نیروگاه برق این منطقه از روز سه شنبه متوقف شده و برق مناطق گسترده ای از غزه قطع شده است.

 • سیل در هند

  AFP, PTI, ANI

  سیل در هند

  بارش شدید باران های موسمی موجب آب گرفتگی و وقوع سیل در دهلی نو و مناطق اطراف آن شده و تردد وسایل نقلیه را با مشکل روبرو کرده است.

 • هجوم ملخ ها به زمین‌های کشاورزی کنیا

  AFP

  هجوم ملخ ها به زمین‌های کشاورزی کنیا

  هجوم دسته های بزرگی از ملخ ها به مزارع ذرت در منطقه تورکانای کنیا، خسارات سنگینی به کشاورزان وارد کرده است. بر اساس گزارش بانک جهانی، ملخ ها امساب به ۲۳ کشور شرق آفریقا، خاورمیانه و جنوب آسیا هجوم برده و امنیت غذایی این کشورها را با مخاطره جدی مواجه کرده اند.