کنترل ویژه مرزهای کشور برای جلوگیری از ورود ویروس جهش یافته کرونا

رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه روند بیماری کرونا در کشور نزولی است، میزان بستری بیمارستان‌ها یک چهارم و میزان مرگ و میرها نسبت به پنج الی شش ماه قبل، کمتر از یک سوم شده است.

به گزارش بازار، علیرضا رئیسی با گرامی داشت یاد و خاطره سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیملانی، افزود: میزان رعایت شیوه نامه ها به بالای ۸۶ درصد رسیده است و این به معنای آن است به سمتی رفته ایم که مردم سبک زندگی جدید را جدی گرفته اند که این، تنها راه مقابله با ویروس کروناست.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست آقای روحانی رئیس جمهور برگزار و وضعیت همه گیری  کرونا در جهان بویژه ویروس انگلیسی که تمام اروپا را در برگرفته است بررسی شد.

رئیسی خاطرنشان کرد: کرونا، ویروس تنفسی است و ممکن است به هر جایی سرایت و کشورها را درگیر کند و خبرهایی وجود دارد که در ترکیه هم دیده شده است بنابراین بیش از گذشته همه با دقت کنند بویژه کنترل مرزهای هوایی، زمینی و دریایی دقیق رصد شود تا سعی شود از ورود ویروس جلوگیری شود.

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: حتما نیاز است که این ویروس جهش یافته از خارج وارد کشور شود بلکه احتمال دارد  ویروس داخلی هم دچار جهش بشود، هر اتفاقی بخواهد بیفتند مهم آن است که شیوه نامه ها، ‌فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و پرهیز از حضور در جمع و دورهمی خانوادگی را  جدی بگیریم.

رئیسی گفت: برغم اینکه ما در مناسبت های مختلفی قرار داریم و هستیم و در آینده هم مناسبت داریم، به همین دلیل، در این چارچوب مسئولان و مردم خیلی رعایت کردند که جای تشکر دارد.

وی افزود: در استان مازندران وضعیت به شکلی است که موج سوم شروع شده است و اکثر شهر ها درگیر هستند. چهار شهر قرمز در کشور داریم که مربوط به مازندران است که شامل سواد کوه شمالی، ساری، آمل و رامسر می شود و حتما نیاز است که مراقبت کنیم.

رئیسی گفت: ۴۰۱ شهر وضعیت زرد و ۴۳ شهر وضعیت نارنجی دارند. ۱۵ تا ۱۸ شهر نارنجی مربوط به استان مازندران است و شهر لاهیجان در گیلان نیاز به مراقبت بیشتر دارد و بقیه شهر هایی که نیاز به مراقبت دارند مربوط به مازندران هستند.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این موج را کنترل کنیم.

رئیسی افزود: با توجه به تغییر وضعیت از نارنجی به زرد لازم است بگویم کوچک ترین غفلت می تواند وضعیت را تغییر دهد. ویروس ویروس بسیار قابل سرایتی است و اگر توجه نکنیم ممکن است دوباره درگیر شویم.

وی ادامه داد : در این ۱۱ ماه باید از کادر درمان، کسبه اصناف و بازاریان و... تشکر کنیم که برغم فشار های اقتصادی به خوبی همکاری کردند همه ما باید رعایت کنیم مبادا این شهرهای زرد تغییر رنگ پیدا کند که اگر به رنگ دیگر تغییر کند باید دوباره محدودیت ها را برگردانیم. دکتر رئیسی گفت : اگر دقت نکنیم ممکن است شاهد موج دوباره بیماری در بهمن و اسفند باشیم.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی با قدرت در سراسر کشور اجرا می شود و همکاری بسیار خوبی را بسیج، نیرو های مسلح، هلال احمر و همه سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت رقم می زنند و بسیار جای افتخار دارد.

رئیسی افزود : این حرکت عظیم می تواند در حفظ شرایط موجود و بهبود شرایط موجود بسیار موثر باشد و خبر های تکمیلی از دستاورد های این طرح را در روز های آینده به مردم ارائه می دهیم.

۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
کد خبر: ۶۴٬۷۷۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =