دیوان عدالت اداری به موضوع جاماندگان سهام عدالت ورود کند

موسوی لارگانی، عضو هیات رئیسه مجلس درباره ضرورت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، گفت: این افراد جزو ضعیف‌ترین اقشار هستند، بنابراین دیوان عدالت اداری باید به موضوع ورود کرده و به خواسته به حق آنها رسیدگی کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم، با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف سود شرکت‌هایی که به عنوان سهام عدالت واگذار شده است، گفت: هدف از واگذاری سهام عدالت، ارائه سهام شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی به اقشار کم‌درآمد بود تا از محل سود این سهام افراد آسیب پذیر حمایت شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم در عملکرد مناسبی نسبت به سهام عدالت ندارد، افزود: در سال ۸۵ مقرر شد؛ یک میلیون تومان به هر فرد سهام عدالت واگذار و ارزش آن از محل سود سهام شرکت‌ها پرداخت شود، اگرچه در طول سال‌های گذشته، قیمت سهام شرکت‌هایی که به عنوان سهام عدالت به مردم واگذار شده، افزایش چشمگیری داشت اما تاکنون ارزش یک میلیونی سهام عدالت تسویه نشده است و ب مردم گفته می شود در صورتی که تمایل دارید از ۱۰۰ ان سهام استفاده کنید باید حدود ۴۸۰ هزار تومان بپردازید.

چگونه سهام شرکت‌ها در طول سال های گذشته رشد چندانی نداشته اما قیمت پراید به بیش از ۷۰میلیون تومان رسید

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح مطلب فوق به ذکر مثالی پرداخت و اضافه کرد: مجتمع فولاد مبارکه جزو مجموعه شرکت‌هایی است که سهام آنها تحت عنوان سهام عدالت واگذار شده است، سود سهام این شرکت در سال ۸۵ حدود یک هزار میلیارد تومان بود در حالیکه این رقم در سال ۹۸ به حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

موسوی لارگانی با طرح این پرسش که چگونه ارزش یک میلیون تومانی سهام عدالت در طول ۱۰ سال گذشته تسویه نشده است، ادامه داد: در واقع مشخص نیست سود سهام شرکت هایی که در طرح سهام عدالت شرکت کردند مانند بانک صادرات، زغال سنگ و... کجاست؟

وی با طرح این پرسش که چگونه سهام شرکت‌ها در طول سال های گذشته رشد چندانی نداشته اما قیمت پراید به بیش از ۷۰میلیون تومان رسیده است؟ ادامه داد: نمی‌توان پذیرفت سود سهام شرکت افزایشی نداشته باشد و ازسوی دیگر سایر قیمت‌ها سر به فلک گذاشته باشد.

وی همچنین درباره ضرورت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، گفت: این افراد جزو ضعیف‌ترین اقشار هستند، بنابراین دیوان عدالت اداری باید به موضوع ورود کرده و به خواسته به حق آنها رسیدگی کند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
کد خبر: 22307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =