۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
کد خبر: . ۱۵۲٬۶۶۸
واگذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه بانک سپه

ابراهیمی، مدیرعامل بانک سپه از واگذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان دارایی‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه این بانک در سال جاری خبر داد.

به گزارش بازار، آیت‌اله ابراهیمی مدیر عامل بانک سپه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای واگذاری تصدی‌ها و اموال بانک‌ها و در برنامه سال جاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های بانک و شرکت‌ها و سهام مختلف را واگذار خواهیم کرد، این واگذاری‌ها شامل دارایی، زمین، ساختمان و شرکت‌ها است. در سه ماه اول امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان دارایی واگذار می‌شود و تا آخر سال این رقم به ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

وی همچنین در مورد قانون چک گفت: مجموعه‌ای از اقدامات توسط بانک مرکزی در چند ماه گذشته اعلام شده که این اقدامات آرام آرام در بانک‌ها پیاده‌سازی می‌شود و ما در این زمینه عقب‌ماندگی نداریم.

مدیرعامل بانک سپه در مورد اعطای وام با اعتبارسنجی عنوان کرد: همه مشتریان اعتبارسنجی می‌شوند ممکن است افرادی را بشناسیم، ولی سابقه‌ای در اعتبارسنجی نداشته باشند باید این مفاهیم توسعه پیدا کند و وام‌های بدون ضامن رابطه مردم و بانک‌ها را شفاف می‌کند.

ابراهیمی در مورد سیستم یکپارچه بانکداری گفت: سیستم دیجیتالی در کل بانک سپه پیاده شده و همه فرایندها مکانیزه شده‌اند و خدمات به مشتریان در قالب سیستم واحد ارائه می‌شود.

وی افزود: بانک‌های ادغامی قبلاً هر کدام سیستم مستقلی داشتند و اکنون با ایجاد سیستم یکپارچه خدمات به سهولت انجام می‌شود تا مردم به سهولت به این سامانه دسترسی داشته باشند.

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: ۱۰۱ میلیون حساب، در بانک سپه است که نیازمند به نظام یکپارچه داشت. در حال حاضر همه شعب در سراسر کشور با آرم بانک سپه فعالیت می‌کنند.

ابراهیمی در مورد اعلام اسامی بدهکاران بانکی گفت: بدهکاران کلان بانکی تعداد زیادی نبودند، اما اعلام اسامی آن‌ها اثرگذاری خاص خود را داشت، این افراد در قبال بانک و در قبال جامعه باید پاسخگو باشند البته بعد از اعلام اسامی برخی از بدهکاران مراجعه کرده و در حال مذاکره برای تعیین تکلیف پرونده‌های خود هستند.

وی در مورد تسهیلات خرد و بدون ضامن عنوان کرد: سال گذشته ۳۵ درصد از وام‌های بدون ضامن در بانک سپه انجام شد و نظام‌هایی تهیه شده است که مردم به سهولت و بدون ضامن به وام‌های خرد دسترسی داشته باشند. در دو ماه امسال هم حجم قابل توجهی وام بدون ضامن و همچنین وام فرزندآوری پرداخت شده است. سال گذشته هم ۹۸۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کرده‌ایم.

۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
کد خبر: ۱۵۲٬۶۶۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =